ABD'yi Karıştıran Bombalı Paketleri Gönderen Zanlının Trump Yanlısı Mesajları Ortaya Çıktı

ABD'de son günlerde eski Başkan Barack Obama, Başkan Yardımcısı Joe Biden, Hillary Clinton dahil olmak üzere Demokratlara yönelik boru bomba patlayıcıları gönderen 1 kişi tutuklandı. Zanlının sosyal medya hesabında Trump yanlısı mesajları olduğu ortaya çıktı.

ABD'yi Karıştıran Bombalı Paketleri Gönderen Zanlının Trump Yanlısı Mesajları Ortaya Çıktı

ABD'de son günlerde eski Başkan Barack Obama, Başkan Yardımcısı Joe Biden, Hillary Clinton ve CNN de dahil olmak üzere Demokratlara yönelik boru bomba patlayıcıları gönderdiği tespit edilen bir kişinin Florida eyaletinde tutuklandığı açıklandı. Tutuklanan Cumhuriyetçi Parti'nin resmi üyesi olan Cesar Altieri Sayoc'un sosyal medya hesaplarında Donald Trump yanlısı mesajları dikkat çekti.

ŞÜPHELİ PAKETLERLE BAĞLANTILI 1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkilileri, daha önce 12 bomba ve şüpheli paketler ile bağlantılı olduğu belirlenen Florida'nın Plantation kentinde Cesar Sayoc, adında bir kişinin gözaltına alınarak tutuklandığını duyurdu. ABD'de üst düzey Demokratlara ve Başkanı Donald Trump'un eleştirmenlerine gönderilen 12 boru bombasıyla ilgili FBI yetkilileri, Plantation şehrinde bir oto yedek paraçacısında göz altına alınan kişinin 56 yaşında Cesar Sayoc, olarak tanımlandı.

TRUMP YANLISI MESAJLARI DİKKAT ÇEKTİ

ABD'de şüpheli paketlerle ilgili gözaltına alınan ve Cumhuriyetçi Parti'nin resmi üyesi olan Cesar Altieri Sayoc'un sosyal medya hesaplarında Donald Trump yanlısı mesajlarının yanı sıra liberallere karşı komplo teorileri ve nefret söylemi yer alıyor.

58 YILA KADAR HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILABİLİR

ABD Başsavcısı General Jeff Sessions, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cesar Sayoc'un eski ABD Başkanlarına yönelik tehditler de dahil olmak üzere beş federal suçtan yargılanacağını ve suçlu bulunması halinde 58 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceğini, özellikle bu tür politik şiddete asla tahammül etmeyeceğiz açıklamasında bulundu.

PAKETİN PARMAK İZLERİNİN CESAR SAYOC'A AİT OLDUĞU AÇIKLANDI

FBI Direktörü Christopher Wray, basın toplantısında Maxine Waters'a gönderilen bir paketin parmak izlerinin Cesar Sayoc'a ait olduğunu açıkladı. Wray, postada başka paketlerinde olabileceği uyarısında bulundu.

TRUMP: BU TERÖR EYLEMLERİNİN ABD'DE HİÇBİR ZAMAN YERİ YOK

ABD Başkanı Donald Trump, bu terör eylemlerinin aşağılık olduğunu ve ABD'de hiçbir zaman yerinin olmadığını söyledi. Trump, "Politik şiddetin Amerika'da kök salmasına asla izin vermemeliyiz ve bunun olmasına asla izin veremem. Bunu şimdi hemen durdurmak için başkan olarak her şeyi yapmaya kararlıyım" dedi.

BOMBA TEHDİDİ OLUŞTURAN SUÇU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Florida da göz altına alındıktan sonra Miami kentindeki gözaltı merkezine tutulan şüpheli Cesar Sayoc'un, New York'daki federal mahkemeye gönderileceği belirtildi. Sayoc'un Florida'nın, sahil kasabası Aventura'da lüks bir apartman kompleksinde kaldığı ve kayıtlara göre bir bomba tehdidi oluşturan suçunun bulunduğu açıklandı.

ÜLKE GENELİNDE POSTA MERKEZLERİNİ UYARI YAPILDI

Yetkililer, ülke genelindeki posta merkezlerini uyararak şüpheli gözaltına alınmış olsa da posta ile daha önceden gönderilmiş benzer paketlerin olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

banner89
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7