Eğitim Bir Sen’den O Komisyona Jest!

Eğitim Bir Sen Bir Nol’u Şubesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde ki Kitap Yazma Komisyonu'nda görev yaparak büyük bir başarıya imza atan öğretmenler adına ödül töreni düzenledi.

Eğitim Bir Sen’den O Komisyona Jest!

Eğitim Bir Sen Bir Nol’u Şubesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde ki Kitap Yazma Komisyonu'nda görev yaparak büyük bir başarıya imza atan öğretmenler adına ödül töreni düzenledi. Törene Elazığ’ın Duayen öğretememeleri olmak üzere eğitim camiasından ilgi yoğun oldu.

BAŞKAN BAHŞİ: EĞİTİM HAYATTA BAŞARILI OLMANIN ÖĞRETMEN İSE EĞİTİMDE BAŞARIYI YAKALAMNIN TEMEL UNSURUDUR

Tören, Eğitim Bir Sen Bir No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi’nin konuşmaları ile başladı.

Bahşi “Bugün burada bir araya gelmemizin iki nedeni var 1.si İlimizde dört ayrı kitabı yazarak 10 ve 11. Sınıf seviyesinde fizik ve kimya ders kitaplarını yazarak şuan Türkiye genelinde çocuklarımızın elinde materyal olarak ders kitabı olarak okunan kitapları yazan komisyonumuzu ödüllendirmek aynı zamanda bu komisyonu oluşturan öğretmelerimizi yetiştiren Duayen isimlerimizi, büyüklerimizi saygı değer öğretmenlerimizi anmak” ifadelerinin kaydederek “Ben onlara emekli demiyorum öğretmenlik ve imamlıkta emeklilik olmaz o yüzden onlar eğitimcilerin öğretmenlerin ve imamların ölene kadar meslekleri devam eder onlarda her zaman bizi aydınlatmaya bize örnek olmaya devam ediyorlar o yüzden bu iki kuşağı bir araya getirip bir program istedik onları unutmadığımızı hiçbir zaman unutmayacağımızı unutturmayacağımızı bu vesile ile burada taçlandırmak ve bu programla kendilerine hatırlamak istedik ben ayrı ayrı buraya iştirak eden bu Duayen isimlerimizin ellerinden öpüyorum. Eğitim hayatta başarılı olmanın öğretmen ise eğitimde başarıyı yakalamanın temel unsurudur” diye konuştu.

BAHŞİ: O KİTAPLAR ŞUAN OKUTULUYOR

Öte yandan kitap yazma komisyonun başarısının altını çizen Bahşi, “Elazığ’da pırıl pırıl bir ekip tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kordonesinde bir kitap yazım Komisyonu oluşturuldu Kitap Yazım Komisyonu Başkanlığına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Yasin Karakaya getirildi ve burada kendileri ile gurur duyduğumuzu komisyonumuzun Türkiye’de bu derecede bir başarı elde edecek 4 kitabın kaliteli bir şekilde elden geçmesini sağladı ve o kitaplar şuan okutuluyor” dedi.

YILDIRIM: OKULUMDAKİ GÖREVİME DEVAM EDECEĞİM

Kıdemli öğretmenlerden yeni emekli olan Mithat Yıldırım ise ‘Resmiyette emekli olacağını fakat her gün düzenli bir şekilde okulundaki görevine devam edeceğini’ açıklayarak emeği geçen herkese teşekkür etti.

BİZİM: EN BÜYÜK SERMAYEMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ’de konuşmacılar arasındaydı bizim mayamızda kıskançlık yok öğrencilerimizin başarısı bizi mutlu eder diyerek sözlerine başlayan Gürtürk, “Bu parayla pulla alınacak, satılacak bir şey değil bizim gölgemizde de birçok insan yetişti, örnek olduk yeri geldi her türlü katkıda bulanarak değer verdik ve kıymet verdik o yüzden öğrencilerimde şimdi bizi görünce kıymet veriyor çünkü zamanında tohumlarını ektik” dedi ve Kitap Yazma Komisyonuna değinerek “Burada Komisyon üyelerimiz var bu kitaplar çok büyük illerde okutuldu İstanbul, Ankara Adana, Gaziantep bunlardan bir kaçı burada Sayın Valimize komisyondaki öğretmelerimize verecekleri başarı belgesinden ötürü teşekkür ediyorum bu çalımlarımız her daim devam edecek” ifadelerini kaydetti.

GÜL: BAŞTA İBRAHİM BEYE VE ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA BU GECE İÇİN TEŞEKÜR EDİYORUM

Elazığ Vali vekili Mustafa Gül “Bu gecenin tertiplenmesinde başta emeği geçen Eğitim Birsen Başkanımız İbrahim Beye ve çalışma arkadaşlarına ve eğitim camiasına” teşekkür ederek Bugün burada İlimizde büyük bir başarıya imza atan Kitap Yazma Komisyonumuzu tebrik etmek için toplandık. Sayın Valimiz kendileri için başarı belgesi tevcih ettiler burada kendilerine onları vereceğiz ben o arkadaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kaydetti.

Tören, Kitap Yazma Komisyonu’n da ki öğretmenlere başarı belgeleri verilmesi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7