YKS Başvuruları İçin Son Gün!

YKS 2021 sınavına katılmak isteyen adayların başvuru işlemleri 4 Şubat 2021 tarihinde başladı. ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, 2021-YKS için başvuruların internet aracılığıyla bugün saat 23.59'da sona ereceği kaydedildi. Peki, YKS başvuru ücreti hangi başkaya yatırılacak ve ne kadar olacak?

YKS Başvuruları İçin Son Gün!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2021 yılında 26-27 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınava başvuruda bulunmak isteyen adaylar için süreci başlattı. Peki, başvurular nasıl yapılıyor?

YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınava katılmak isteyen aday ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yaparak başvurularını tamamlayabilir.

YKS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

Bu yıl sınava katılacak olan adaylar her oturum için 90 TL başvuru ücreti ödeyecekler. 90 TL’lik başvuru ücreti Akbank, Albaraka Türk, Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Halkbank, ING Bank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası üzerinden ödenebilecek. Bazı bankalarda hem şubelerden hem de internet bankacılığı ve ATM’den işlem yapılabilecek. Bazı bankalarda ise şubeden işlem yapılamayacak.

Öte yandan kurumun kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden kredi kartı veya hesap kartı olan kişiler başvuru ücretini kolaylıkla ödeyebilecekler.

YKS 2021 BAŞVURULARI SON GÜN NE ZAMAN?

2021 yılında düzenlenecek olan sınava başvurular 4 Şubat 2021 tarihinde alınmaya başlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) başvurularının bugün sona ereceğini hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103