YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı!

YKS ek tercih sonuçları adayların gündeminde yer alıyor. YKS tercih sonuçlarında istediği üniversiteye yerleşemeyen adaylar YKS ek tercih döneminde tercih işlemlerini tamamladılar. YKS e tercihleri 17-23 Eylül tarihleri arasından gerçekleştirildi. ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün, Twitter'da ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığını paylaştı. Gözler ÖSYM'nin açıklayacağı YKS tercih sonuçlarına çevrildi. Peki 2020 YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı!

YKS ek tercih sonuçları için bekleyiş sona erdi. Üniversite adayları için bir şans olan YKS ek tercihleri geçtiğimiz günlerde alındı. Üniversite kayıt tarihleri ise açıklandı. Üniversite kayıt tarihlerine yaklaşırken adayların büyük bir heyecanla beklediği YKS ek tercih sonuçları açıklandı. Peki YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2020?

YKS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün, Twitter'da şu açıklamayı yaptı;

"17-23 Eylül tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2020-YKS Ek Yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

Adaylarımız sonuçlarını //sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler.

Adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. #2020YKS"

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Üniversite kayıt işlemleri 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 5-7 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7