Yüz Yüze Eğitim 11 Ocak'ta  Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, hayat boyu öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine 11 Ocak'tan itibaren başlanacağını açıkladı.

Yüz Yüze Eğitim 11 Ocak'ta  Başlayacak

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, resmi ve özel örgün eğitim ile hayat boyu öğrenme kurumlarındaki yüz yüze eğitim ve öğretim faaliyetlerine 20 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihlerinde ara verildi. Eğitim öğretimin uzaktan eğitim yoluyla devam etme kararı alındı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla, konuyla ilgili illere bir yazı gönderildi. Yazıda, hayat boyu öğrenme kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine 11 Ocak itibarıyla yüz yüze başlanacağı bilgisi verildi.

KISITLAMA SAATLERİNE DİKKAT EDİLECEK

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurslarda, hafta içi ve hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlere dikkat edilecek.

20 Kasım 2020'de durdurulan kurslardan eksik kalan saatlerin tamamı yüz yüze eğitim olarak uygulanacak ve kurs kapanış tarihleri güncellenecek.

Mesleki açık öğretim lisesi ile açık öğretim imam hatip lisesinin yüz yüze alan derslerine uzaktan eğitim yöntemiyle devam edilecek.

SALGININ SEYRİNE GÖRE KAPATILABİLECEK

Örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları, MEB tarafından yapılacak açıklamaya kadar açılmayacak.

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu da dikkate alınarak hayat boyu öğrenme kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine 11 Ocak 2021'den itibaren yüz yüze başlanacak.

Salgının seyrine göre il/ilçe kurulu kararı ile kursların kapatılması veya yeniden açılabilmesi mümkün olabilecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109