1 Kasım Dolar ve Euro Fiyatları

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalar arası piyasada döviz kurlarında son durum. Dolar/TL, güne yatay bir seyirle başlamasının ardından 5,58 seviyesinde işlem görüyor. Euro/TL de 6,35'ten işlem görüyor.

1 Kasım Dolar ve Euro Fiyatları

Hazine Bakanı Albayrak'ın dün çeşitli alanlarda vergi indirimleri yapılacağına yönelik açıklamasının ardından dolar/TL ve 10 yıllık gösterge tahvil faizi sert yükselirken, kur bu sabah 5,60 seviyesinin hemen altında bulunuyor.

6 BAŞLIKTA KDV VE ÖTV İNDİRİMİ

Dolar/TL, yeni güne dünkü kapanış seviyesinden başlamasının ardından yüzde 0,09 değer kazancıyla 5,58 seviyesinden alıcı buluyor.

ÖTV İNDİRİMİ İLE BİRLİKTE HANGİ ARACIN FİYATI NE KADAR OLACAK?

Euro/TL de yüzde 0,46 artışla 6,35'ten işlem görüyor.

Euro/dolar paritesi, dün yüzde 1,1302 ile 15 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesine gerilemesinin ardından, bugün yüzde 0,3 artışla 1,1350 seviyesinde dengelendi. Dolar endeksi de dün 16 ayın en yüksek seviyesi olan 97,2'yi görmesi sonrası, bugün 97'nin hemen altında dengelendi.

Uzmanlar, bugün yurt içinde imalat sanayi PMI, yurt dışında ise İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) faiz kararı ve açıklanacak makroekonomik verilerin takip edileceğini belirtti.

Öte yandan piyasalar ABD'nin 5 Kasım'da başlayacak olan İran yaptırımlarının Türkiye'ye nasıl yansıyacağını da izliyor.

Teknik açıdan dolar/TL'de 5,67'nin direnç konumunda bulunduğunu ifade eden analistler, 5,50'nin destek olarak izleneceğini, bu seviyenin altında kalındığı sürece düşüş eğiliminin sürebileceğini ve sırasıyla 5,35 ve 5,10'un gündeme gelebileceğini dile getirdi.

banner89
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7