11 Nisan Altın Fiyatları

Altının gram fiyatı bir süredir rekor tazelerken kısa süre önce 364 TL’ye kadar yükselen gram altın hafta sonu da 360 TL’nin üzerindeki konumun devam ettiriyor. Hem altının onsundaki yükseliş hem de Dolar’ın artışı gram altını yükseliş trendine geçirmişti. Peki, bugün çeyrek altın ne kadar ve diğer altın fiyatları ne durumda?

11 Nisan Altın Fiyatları

11 Nisan 2020 Cumartesi günü altın fiyatları kısa süre önce yakaladığı yükseliş trendinin etkisinde seyretmeye devam ediyor.

Gram altının 364 TL’ye kadar yükseldiği günlerde altının onsunda yaşanan değişimler gram altını otomatik olarak etkiliyor.

Hafta sonunun ilk gününde gram altın 363,23 TL’den işlem görmeyi sürdürürken diğer altın türleri de yükseliş trendinin içerisinde yer almaya devam ediyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Anadolu Ajansı’nın geçtiği son verilere göre çeyrek altın alış fiyatı 585 TL, satış fiyatı ise 590 TL olarak belirlendi. Yatırımcısının en çok tercih ettiği ürünlerden olan çeyrek altın da gram altına bağlı olarak artış yaşayan ürünlerden olmuştu.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Alış ve satışta diğer altın türlerine oranla daha az kaybettirmesi nedeniyle en fazla tercih edilen altın türlerinde olan cumhuriyet altını ise bugün 2 bin 394 TL’den alınıp, 2 bin 415 TL’den satışa sunuluyor.

HAFTALIK BAZDA DOLAR VE ALTIN NE YAPTI?

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 7,73, altının gram satış fiyatı yüzde 4,48, avro/TL yüzde 1,18 değer kazanırken, dolar/TL yüzde 0,22 değer kaybetti

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103