12 Kasım Altın Fiyatları

Altın fiyatları, yatırımcıların Fed ‘in faizi daha da artırmak için bir nedene sahip olduğuna ilişkin işaretler görebilmek amacıyla bu hafta açıklanacak olan ABD enflasyon verilerini beklemeleri ile birlikte son bir ayın en düşük seviyesi civarında seyretti.

12 Kasım Altın Fiyatları

GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Gram altın ülkemizde çeyrek altından sonra en çok tercih edilen altın çeşitleri arasında yer alır. Özellikle çeyrek altın fiyatlarındaki artışın ardından vatandaşın yeni gözdesi adeta gram altın oldu. Fiyatının daha da az olmasından dolayı gram altın düğünlerde tercih ediliyor. Gram altın bu sabah 212,48 TL'den alınırken 212,50 TL'den satılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Çeyrek altın toplumumuzda önemli bir yeri olan altın türleri arasındadır. Düğünlerde, nişanlarda, kına gibi törenlerde altın en çok hediye edilen nesneler arasında ilk sıradadır. Aynı şekilde dolar ve eurodan bağımsız olarak çeyrek altın birikimi yapılır. Yastık altı altınlarının çoğu çeyrek altındır. Çeyrek altın bu sabah 339,46 TL'den alınırken 347,39 TL'den satılmaktadır.

YARIM ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Yarım altın fiyatları ülkemizde en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Yarım altın da birikim açısından değerlendirilen altın türlerindendir. Yarım altın bugün 676,80 TL'den alınırken 694,77 TL'den satılmaktadır.

TAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Tam altın fiyatlarında son durum şu şekilde; tam altın bu sabah 1.357,84 TL'den alınırken 1.385,29 TL'den satılmaktadır. Tam altın fiyatları araştırılan incelenen konular arasında yer alır. Genellikle düğünlerde gelin ve damadın yakınları, dostları ve aile fertleri tarafından armağan edilir.

CUMHURİYET ALTINI BUGÜN NE KADAR?

Cumhuriyet altını birikim amacıyla satın alınır. Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler vardır, çeyrek altın da yatırım amacıyla satın alınır fakat Cumhuriyet altını hem daha ağır hem daha pahalı olduğundan çok dah auzun vadeli yatırım aracıdır. Cumhuriyet altını bu sabah 1.407,00 TL'den alınırken 1.428,00 TL'den satılmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103