19 Aralık Altın Fiyatları

Altının gram fiyatı dolar kurundaki düşüş kaynaklı gerileme yaşadı. Ons altının bin 881 dolar olduğu hafta sonunda dolar kurundaki yüzde 0,95’lik düşüş iç piyasadaki altın türlerine de etki etti. Peki, bugün çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? İşte 19 Aralık 2020 Cumartesi altın fiyatlarında son durum…

19 Aralık Altın Fiyatları

Hafta kapanışında altın piyasasında dolar kaynaklı değişimler yaşandı. Dolar kurundaki düşüş sonrası gram altın ve çeyrek altın gibi türlerde de gerileme kaydedildi. İşte iç piyasadaki altın fiyatlarında son rakamlar…

GRAM ALTIN NE KADAR?

Altının gram fiyatı 19 Aralık 2020 Cumartesi günü 461 lira seviyesinden işleme alınıyor. Haftanın son işlem gününde bu fiyat 467 lira seviyelerindeydi.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Alış fiyatı 750 liranın altına gerileyen çeyrek altın bugün 749 liradan alınıp 756 liradan da satışa sunuluyor.

CUMHURİYET ALTINI KAÇ TL?

Alış fiyatı 3 bin liranın altın düşen cumhuriyet altını ise bugün 2 bin 993 liradan alınırken aynı dakikalarda 3 bin 15 liradan satışa sunuluyor.

Altının onsunun bin 881 dolarlarda yer aldığı hafta sonunda dolar kurundaki düşüş nedeniyle iç piyasadaki altın fiyatları da gerileme yaşadı. Önümüzdeki hafta döviz ve altın piyasası gözünü Merkez Bankası’nın faiz kararına çevirecek. MB yılın son PPK toplantısı 24 Aralık’ta gerçekleştirecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103