25 Eylül Dolar Fiyatı

Dolar kuru ABD'den gelen Brunson açıklamasının ardından düşmeye başladı. Dün akşam saatlerinde 6,05'e kadar gerileyen dolar kuru bu sabah ise 6,074 seviyesinde güne başladı.

25 Eylül Dolar Fiyatı

Yeni Ekonomi Programı'nın açıklandığı geçen hafta sert dalgalanan ve haftayı 6,30 seviyelerinde tamamlayan kur yeni haftaya yükselişle başlamıştı. Ancak dün akşam saatlerinde ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan gelen "Rahip Brunson bu ay serbest kalabilir. Türk yetkililerle Rahip Brunson'ın durumunu bu ay konuşabiliriz" açıklaması sonrası düşüşe geçen dolar, 6,0745 seviyesinde başladı.

ABD'DEN SÜRPRİZ AÇIKLAMA GELDİ

ABD'den dün akşam saatlerinde İzmir'de ev hapsinde tutulan rahip Andrew Craig Brunson'la ilgili yeni bir açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Rahip brunson ve Türkiye'detutuklu bulunan diğer Amerikan vatandaşlarının hepsi serbest bırakılmalı ve bu hemen yapılmalı" dedi.

GÖRÜŞMEK İSTİYORLAR

Pompeo, bu hafta Türk yetkililerle görüşmek istediklerini de söyledi.

DOLARDA ANINDA ETKİSİNİ GÖSTERDİ

ABD kanadından gelen bu sürpriz açıklama döviz kurunda anında etkisini gösterdi ve dolarda ibre aşağı yönde seyir etmeye başladı. Açıklamanın yapıldığı dün akşam saatlerinde 6,05'e kadar gerileyen dolar kuru bu sabah ise 6,074 seviyesinde güne başladı.

banner89
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7