27 Ağustos Altın Fiyatı

Piyasanın nabzını dengeleyen Kapalıçarşı’dan gelen güncel altın fiyatları küçük ve büyük ölçekli yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Bu noktada, vatandaşlar güncel ve canlı altın fiyatlarını görmeden kuyumcuların yolunu tutmuyor. Son dönemde ciddi yükseliş içerisinde olan gram altın 458 lira civarında seyrederken, altının ons fiyatı ise 1.942,71 $ civarında bulunuyor. Peki, güncel ve canlı altın fiyatları bugün ne kadar? İşte Kapalıçarşı’dan ata, tam, cumhuriyet, 22 ayar bilezik ve çeyrek altın fiyatları.

27 Ağustos Altın Fiyatı

Altın fiyatlarında yaşanan son dakika hareketlilikleri küçük ve büyük ölçekli yatırımcıların yakın takibinde bulunuyor.

Piyasanın dördüncü işlem gününde nasıl bir yönde seyir ettiği merak edilen altının gram fiyatı şu sıralarda 458 lira civarında bulunuyor.

Bu noktada yatırım yapmak isteyen vatandaşlar kuyumcuların yolunu tutmadan önce canlı ve güncel altın fiyatları araştırması yapıyor.

Peki, Gram, tam, ata, cumhuriyet ve çeyrek altın fiyatları bugün 27 Ağustos ne kadar? İşte Kapalıçarşı son dakika altın fiyatları

KAPALIÇARŞI'DAN GÜNCEL VE CANLI ALTIN FİYATLARI 27 AĞUSTOS

Güncel ve canlı altın fiyatlarını haberimizin içerisinden bulabilir, uzman yorumlarının altın ile ilgili seyir tahminlerine ulaşabilirsiniz.

İşte güncel altın fiyatları ve uzman yorumları;

ATA ALTIN

Alış: 3.062,30

Satış: 3.101,10

CUMHURİYET ALTIN

Alış: 3.046,00

Satış: 3.092,00

GRAM ALTIN

Alış: 459,22

Satış: 459,36

YARIM ALTIN

Alış: 1.486,70

Satış: 1.514,00

ÇEYREK ALTIN

Alış: 745,70

Satış: 755,60

TAM ALTIN

Alış: 2.944,73

Satış: 3.003,18

A Para'da yayına katılan Stratejist Yeliz Karabulut altın fiyatları hakkında değerlendirmelerde bulunurken yatırımcılar için kritik analizler yaptı.

ALTIN FİYATLARI İÇİN BU SEVİYELERDE KALMA ADINA GÜÇLÜ BİR SEBEP VAR MI?

"Altının 1950 dolarlı seviyelerde kalmak için güçlü sebepleri var mı" sorusunu yanıtlayan Karabulut, "2000 doların üzerinde konuştuğumuz zamanda bir kar realizasyonu gelebileceğini değiniyorduk. Bundan sonraki süreçte bu teşvik paketlerinin yavaşlayabilir, yani en azından kısa bir süre için belki devam edilebilir" dedi.

"CİDDİ BİR SATIŞ BASKISI OLABİLİR"

Teşvik paketleri konusunda ABD ve Euro Bölgesi'nde bir beklenti olduğunu ifade eden uzman isim, "Ben bunun uzun bir süre devam ettirilebileceğini düşünmüyorum. Bu açıdan ons altın fiyatları için 1940 dolar seviyesi önemli bir seviye. Altın fiyatları eğer bu seviyenin altına gevşerse ben ciddi bir satış baskısı olabileceğini düşünüyorum" açıklaması yaptı.

"BEKLENTİ GERÇEKLEŞİRSE ALTIN FİYATLARI DÜŞEBİLİR"

Altının bir destek seviyesi oluşturmaya çalıştığının altını çizen Karabulut, "Özellikle bu ABD ve Euro bölgesinde teşvik paketlerinin açıklanmasıyla bir anlamda beklentinin gerçekleşmesiyle aşağı yönlü bir hareketin devamı gelebilir diye düşünüyorum" dedi.

"ONS ALTINDA 1940 DOLAR SEVİYESİ YATIRIMCILAR İÇİN KRİTİK"

Altın fiyatları için kritik seviye olarak 1940 dolar seviyesini belirleyen Karabulut, "Özellikle 1940 dolar seviyesinin ben yatırımcılar tarafından takip edilmesini gerektiğini düşünüyorum. Bu seviyelerin kırılması halinde 1850-1750 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme görülebilir. 1940 dolar seviyesinin üzerinde ise yükseliş hareketinin devamı beklenebilir" dedi.

"1940 DOLARIN ALTINDA CİDDİ SATIŞ BASKISI GELEBİLİR"

Şu ana kadar olan satışların bir kar realizasyonu olduğunu vurgulayan piyasa uzmanı, "1940 dolar seviyesinin altında kapanışların olması durumunda yükselişin trendinin dönüşümü anlamı taşıdığını ve altın fiyatlarında ciddi satışlar beklenebilir diye düşünüyorum" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109