5 Ağustos Dolar ve Euro Fiyatları

Dolar kurundaki hareketlilik yakından takip ediliyor ve her gün dolar kaç TL oldu, önümüzdeki günlerde dolar yükselir mi sorularına yanıt aranıyor. İşte 5 Ağustos 2020 çarşamba dolar kuru, dolar kurunda son durum ve piyasalardan son dakika gelişmeleri...

5 Ağustos Dolar ve Euro Fiyatları

Koronavirüs salgını global piyasaları döviz kurlarını etkiledi ve ekonomistlerden sokaktaki vatandaşa hemen herkes dolar kurunu takip ediyor. Dolara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar hergün dolar yükselecek mi araştırması yapıyor.

Doların yükselmesi aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu. Dolara yatırım yapanlar ise dolar yükselir mi araştırmalarına odaklanmış durumda. Peki 5 Ağustos 2020 bugün dolar kaç TL oldu, dolara yatırım yapılır mı, işte son dakika dolar kuru...

5 AĞUSTOS 2020 DOLAR KURU

Son dönemdeki hareketleri ile dikkat çeken dolar ne kadar olur merak ediliyor? Sonuçta doların kaç TL olduğu herkesin ekonomik durumunu yakından ilgilendiriyor. İşte 5 Ağustoa 2020 çarşamba günü dolar kaç TL sorusunun cevabı ve dolar ile döviz piyasalarını etkileyen gelişmelerden detaylar...

Dolar kuru, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 6,9757 seviyesinde hareket ederken; günü 6,9757 liradan kapattı.. Dolar kuru dün uluslararası piyasada hareketlilik gösterdi. Euro fiyatları ise dün günü 8,2174 TL seviyesinde kapatmıştı. Euro fiyatları ne kadar oldu? Sterlin ise dün 9,1407'den işlem görüyordu. İşte canlı döviz fiyatları...

Dolar bugün güne dikey yönde satış fiyatı 6,9126 liradan başladı. Dolar kurunda alış fiyatı olarak 5 Ağustos tarihinde 6,8981 lira belirlendi. Euro bugüne dikey yönde ve satış fiyatı 8,2057 liradan başladı. Euro kurunda alış fiyatı olarak 5 Ağustos tarihinde 8,1567 lira belirlendi. İngiliz sterlini ise güne 9,1028 lira satış fiyatı, 9,0386 alış fiyatı ile dikey yönde başladı.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARI

Sayfamızdan doların güncel alış ve veriş fiyatlarından, anlık olarak dolar kurunun TL (Türk Lirası) fiyatının karşılığını da takip edebilirsiniz. Dolar kuru bugün alış fiyatı en düşük kaça kadar inmiş, dolar kuru günü en yüksek kaçtan kapamış, dolar kuru gün içerisinden hangi fiyatlara gelmiş; anlık olarak takibini yapabilirsiniz.


Grafiklerde serbest piyasa döviz kurlarını sırayla alt alta görebilirsiniz. Hemen yan tarafında döviz fiyatlarının anlık döviz alış ve anlık döviz satış fiyatları, Türk Lirası cinsinden karşınıza çıkacak.

Eğer serbest piyasa döviz kurunun karşısında pembe ve aşağıyı gösteren ok işareti varsa, o kurun (örnek olarak dolar kuru diyelim) yani dolar kurunun alış fiyatının önceki güne göre düştüğünü gösterir. Eğer dolar kurunun karşısındaki ok işareti yeşil renkte ve yukarıyı gösteriyorsa, dolar kurunun önceki güne göre Türk Lirası değeri fiyatının arttığını gösterir.

Günlük dolar kurunun yanındaki alış ve satış fiyatının hemen sonunda, önceki günkü dolar kuru ile arasındaki fark oranını gösterir. Dolar kuru farkını belirten grafiğin yanında ise tarih ve saat bilgisi yer alır. Tarih bugünün dolar kuru tarihi olarak kaydedildiği için özellikle belirtilmemiştir. Tarih kısmında yer alan saat ise o gün serbest piyasadaki döviz kurlarının anlık saatlerindeki TL cinsinden karşılığının çekildiği saat bilgisidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7