9 Ocak Altın Fiyatları

Hafta sonunun ilk günü altın piyasasındaki son durum ortaya çıktı. Salgın sürecinde yaşanan tüm gelişmelerin piyasaları etkilemesiyle beraber olumlu aşı haberleri bu yatırım aracının düşüş yaşamasına neden olmuştu. Hafta başında altının ons fiyatındaki yükseliş altın fiyatlarını da hareketlendirmişti ancak altın ABD'deki olaylar nedeniyle dün yeniden düşmeye başladı. Peki, bugün altının gramı ne kadar ve çeyrek altın kaç TL? İşte 9 Ocak 2021 son dakika altın fiyatları verileri…

9 Ocak Altın Fiyatları

Dünyanın en değerli madenlerinden biri olan ve yatırımcılar tarafından güvenli bir liman olarak görülen altın fiyatları gün içerisinde en çok takip edilen konular arasında yerini almaya devam ediyor. Hafta başında altının onsunun bin 890 dolardan bin 921 dolara yükselmesiyle birlikte iç piyasada da altın fiyatları değer kazandı. Ancak gram altın fiyatı şu dakikalarda 438 lira seviyesinde; altının ons fiyatı ise bin 848 dolardan işlem görüyor. Altının onsundaki düşüş gram altın ve çeyrek altında da olumsuz anlamda yansıdı.

9 OCAK 2021 ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altının fiyatı haftaya hareketli başlamasının ardından dün itibarıyla fiyatı tekrar güncellendi. İç piyasada gram altın 438 liradan işleme alınıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Haftanın ilk işlem gününde çeyrek altın alış fiyatı 737 lira olarak belirlenirken aynı dakikalarda satış fiyatı ise 753 lirada konumlandı. Bugün ise alış 712 lira, satış ise 722 liradan işlem görüyor.

CUMHURİYET ALTINI BUGÜN KAÇ TL?

Yüklü miktarda yatırım yapanların tercihlerinden olan cumhuriyet altını ise bugün 2 bin 843 liradan alınırken satış fiyatı ise 2 bin 878 lirada bulunuyor.

Uzmanlar, aşı kullanımının yaygınlaşması ve vaka artış sayılarında gündeme gelebilecek gerilemenin asıl kaynağının aşı kullanımından kaynaklı olduğunu görmeye başlanırsa bu durumda da piyasalardaki tansiyonun düşmesi ons altın fiyatlarında bir gerilemeye neden olabilir. Böylesi bir durumda da ons altının düşüşe geçtiğine kanaat getirmemiz için 1.790 dolar seviyelerinin aşağısının görülmesi gerekir diyor.

Analistlere göre, piyasalar yeni yıla güçlü başlayamadı. Aşılama sürüyor, dağıtımı devam ediyor ancak dünya genelinde virüs vaka sayısındaki artış piyasaları tedirgin etmekte. Avrupa’da önlemler arttırıldı ve bu durum pek iç açıcı değil. Kısacası aşılamanın etkisi kısa vadede toparlanmayı desteklemezse bu durum piyasaları negatif etkileyebilir ve altında da yukarı yönde hareketlenme oluşabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103