Apple Ses Uygulamaları Tasarımı Yapan Pullstring'i Satın Alacak

Teknoloji devi Apple'ın, ses uygulamaları tasarımı yapan PullString'i satın alacağı iddia edildi. ABD merkezli Axios'un iddiasına göre söz konusu şirket Apple tarafından 40 milyon dolara satın alınacak.

Apple Ses Uygulamaları Tasarımı Yapan Pullstring'i Satın Alacak

ABD merkezli Axios, ABD'li teknoloji devi Apple'ın ses uygulamaları tasarımı yapan San Fransisco merkezli PullString startupını satın alacağını öne sürdü.

Axios'un "konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklardan edindiği bilgilere" dayandırdığı haberine göre, 40 milyon dolar değerindeki anlaşmanın ön ödemesinde Apple 30 milyon dolar, aralarında PullString CEO'su Oren Jacob'ın da bulunduğu yönetimle ilgili talepler barındıran şartlı ödemesinde de 10 milyon dolar ödeyecek. Anlaşmanın Google ve Amazon'un öncülük ettiği ses uygulamaları sektöründe Apple'ın daha iyi rekabet etmesine olanak sağlaması bekleniyor.

ŞİRKETİN DEĞERİ 160 MİLYON DOLARA ULAŞTI

Eski Pixar yöneticilerinin 2011 yılında kurduğu PullString, ilk kurulduğunda Hello Barbie ve Tank Engine gibi oyuncaklar için interaktif ses uygulamaları geliştiriyordu. Startup sonrasında yaklaşımını, Amazon Echo ve Google Assistant gibi Nesnelerin İnterneti (Internet of Things/ IoT) ürünlerini kapsayacak bir açıya çevirdi.

Pullstring, en son açıkladığı rakamlarda risk sermayesinden 44 milyon dolar gelir elde ettiğini ve yatırım sonrası değerlendirmesinde şirketin değerinin 160 milyon dolara ulaştığını duyurmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7