Asgari Ücrete 1 Hafta Formülü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretin tespitine ilişkin görüşmelerle ilgili, “Ben görüşmeleri ilk haftada bitirme kararındayım” dedi.

Asgari Ücrete 1 Hafta Formülü

Önceki gün yapılan kabine toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Bilgin, asgari ücretin tespitine ilişkin aralık ayının sonunu bekleme niyetinde olmadıklarını belirterek, “Aralık ayının başında başlarız, 1-2 hafta içinde bitiririz. Bu sefer erken bitirme eğilimindeyiz. Çünkü taraflarla, sosyal ortaklarımızla görüşüyoruz. Onlarla bir uzlaşma noktasına doğru gidiyoruz. Araştırmamızın ilk verileri de onlarla uzlaşabileceğimiz yönünde” diye konuştu.

DESTEK İŞÇİYE VERİLECEK

Bakan Bilgin, asgari ücrette işverene sağlanan 75 liralık destek anımsatılarak, bu dönemde nasıl bir yol izleneceğinin sorulması üzerine de “İşverene destek vermeyeceğiz, işçilerimize destek vereceğiz” dedi.

İlk resmi görüşmenin 1 Aralık’ta yapılacağını belirten Bakan Vedat Bilgin, bir soru üzerine, “Yasalarımıza göre kademeli asgari ücret olmaz, bölgesel asgari ücret olmaz. İşletme büyüklüğüne göre asgari ücret olmaz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109