Bakan Albayrak: 2020'ye yenilenmiş bir ekonomiyle başlayacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ABD'de yaptığı konuşmada, "Bölgemizdeki en dayanıklı bankalar ülkemizde. Enflasyonla mücadele tek haneli rakamları görünceye kadar devam edecek. 2020'ye yenilenmiş bir ekonomiyle başlayacağız. Yeni yüzyılı yeni perspektifle yorumlamak gerekir. Eskiye bakanlar kaybedecek" dedi.

Bakan Albayrak: 2020'ye yenilenmiş bir ekonomiyle başlayacağız

Birleşmiş Milletler (BM) 74'üncü Genel Kurul görüşmeleri için New York'ta bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak, "Bölgemizdeki en dayanıklı bankalar ülkemizde.

Enflasyonla mücadele tek haneli rakamları görünceye kadar devam edecek." ifadelerini kullandı.

"ESKİYE BAKANLAR KAYBEDECEK"

Albayrak ayrıca Türkiye ekonomisiyle ilgilide, "Bölgemizdeki en dayanıklı bankalar ülkemizde. Enflasyonla mücadele tek haneli rakamları görünceye kadar devam edecek. 2020'ye yenilenmiş bir ekonomiyle başlayacağız. Yeni yüzyılı yeni perspektifle yorumlamak gerekir. Eskiye bakanlar kaybedecek" ifadelerini kullandı.

"ÜÇÜNCÜ ÜLKELER İÇİN ÇOK FARKLI TEHDİT VE FIRSATLAR DA VAR"

2008'de yaşanan küresel krizden sonra dünyanın kendisini toparlamaya çalıştığını belirten ve küresel ekonominin bir kez daha resesyon tehlikesi ile yüzleştiğini söyleyen Bakan Albayrak, "Bu resesyon tehlikesinin ötesinde iki süper güç, Amerika ve Çin özelinde oluşabilecek ticaret gerginliğinin siyasi, ekonomik, askeri ve güvenlik etkilerinin ötesinde, çok farklı tehditlerin karşı karşıya olduğu bir dönemde üçüncü ülkeler için çok farklı tehdit ve fırsatlar da var" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103