Bakan Nebati: Vatandaşlarımızın Gelirlerini Artırıcı Tedbirleri Hayata Geçireceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, dar ve sabit gelirli vatandaşlarını gelir düzeyini artırmak ve refah seviyesini yükseltmek için gerekli uygulamaları devreye soktuklarını söyledi. Nebati, " vatandaşlarımızın gelirlerini artırıcı tüm tedbirleri hayata geçireceğiz" dedi.

Bakan Nebati: Vatandaşlarımızın Gelirlerini Artırıcı Tedbirleri Hayata Geçireceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomi politikalarına dair sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Maliye Bakanı Nebati, dar ve sabit gelirli vatandaşlarını gelir düzeyini artırmak ve refah seviyesini yükseltmek için gerekli uygulamaları devreye soktuklarını ifade etti.

NEBATİ: BÜYÜMEK VE BÜYÜMENİN GETİRİLERİNİ TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE YANSITMAKTIR

Bakan Nebati, "Ekonomi politikalarımızın esası; yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı büyümeyi sağlamak, yüksek katma değerli üretimi teşvik ederek ürettikçe büyümek ve büyümenin getirilerini toplumun tüm kesimlerine yansıtmaktır" açıklamasını yaptı.

NEBATİ: VATANDAŞLARIMIZIN GELİR DÜZEYİNİ VE REFAH SEVİYESİNİ KORUMAYI ÖNCELİKLENDİRDİK

Dar ve sabit gelirli vatandaşların gelir düzeyini artımak ve refah seviyesini yükseltmek için gerekli uygulamaları da hayata geçirdiklerini söyleyen Bakan Nebati, "Bu kapsamda, dar ve sabit gelirli vatandaşlarımızı korumak amacıyla sosyal desteklerden vergi indirimlerine, tarımsal desteklerden enerji sübvansiyonlarına kadar gerekli tüm tedbirleri alarak vatandaşlarımızın gelir düzeyini ve refah seviyesini korumayı önceliklendirdik" açıklamasını yaptı.

NEBATİ: VATANDAŞLARIMIZIN GELİRLERİNİ ARTIRICI TÜM TEDBİRLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Enflasyon karşısında dar gelirli vatandaşların alım gücünü korumak için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Nebati, "Bundan sonraki süreçte de yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı sürdürülebilir büyümeyi sağlayarak toplumsal refahı artıracak, emeğin ve alın terinin ne kadar değerli olduğunun bilinci ile vatandaşlarımızın gelirlerini artırıcı tüm tedbirleri hayata geçireceğiz" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109