Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Elma Tanzimi Müjdesi Hayata Geçiriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Isparta mitinginde depolardaki elmaların tanzim çadırlarına gönderileceğini söylemesinin ardından harekete geçildi. Ispartalı üreticilerden elmalar 1 lira 80 kuruş ile 2 lira 10 kuruş arasında alınıp ülke genelinde tüketiciye uygun fiyata satılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Elma Tanzimi Müjdesi Hayata Geçiriliyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Isparta mitinginde elma tanzimi açıklamasının ardından harekete geçti. Isparta'da depolarda bekleyen 400 bin ton elmanın, üreticiden alınacağı ve ülke genelinde tüketiciye uygun fiyatla satılacağı belirtildi.

ELMA ALIMLARI KISA SÜRE İÇİNDE BAŞLAYACAK

Elmalar, İstanbul ve Ankara'daki tanzim satış noktalarında satılmak üzere üreticiden kilosu 1 lira 80 kuruş ile 2 lira 10 kuruş arasında kaliteye göre satın alınacak. TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, gerekli anlaşmanın sağlandığını ve elma alımlarının kısa süre içinde başlayacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Isparta ziyaretinde elmaya ihracat teşviki verilmesi talebinin de iletildiği, konunun Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a ulaştırıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7