Doğuş Holding, Antalya'daki Plazasını Zararına Sattı

Doğuş Holding, Antalya'daki plazasını zararına sattı. 13,8 milyon lira değer biçilen Antalya 2000 Plaza, 10,6 milyon liraya satıldı. Maliyet açısından bakıldığında şirket bu satıştan 4,1 milyon TL zarar etti.

Doğuş Holding, Antalya'daki Plazasını Zararına Sattı

Doğuş Holding, Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın portföyünde bulunan Antalya'daki plazasını zararına sattı. 13.8 milyon lira değer biçilen Antalya 2000 Plaza, 10 milyon 600 bin liraya satıldı.

ALIŞVERİŞ MERKEZİ ALANI DA VAR

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Recep Peker Caddesi'nde bulunan Plaza, 2 bodrum, Zemin ve 10 katlı, 92 adet bağımsız bölümden oluşuyor. Plazanın ofis bölümü dışında, market ve sinemanın da bulunduğu alışveriş merkezi alanı da mevcut.

Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından KAP'a yapılan açıklamaya göre, Antalya 2000 Plaza'nın Kar Otomotiv ve Tekstil Ticaret Limited Şirketi'ne KDV hariç 10.600.000-TL peşin bedelle satılmasına karar verildi.

4,1 MİLYON LİRA ZARAR ETTİ

Açıklamada EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme raporunda plaza için 13.8 milyon TL tutarında bir değerleme yapıldığına işaret edilerek, neden değerinin altında satıldığına ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

"Satışın peşin ödeme şartıyla yapılacak olması, 13.05.2015 tarihinde yapılan KAP açıklamasından bugüne kadar geçen süre içinde herhangi bir ciddi alıcı adayının çıkmaması ve günümüz ekonomik koşulları."

Maliyet açısından bakıldığı zaman Doğuş Holding bu satıştan 4,1 milyon TL zarar etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7