Elektrikli Motorların Tasarımı AB Mevzuatına Uyumlu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğ ile birlikte elektrikli motorların tasarım özellikleri, çevreye duyarlı gerekliliklerini belirleyen AB mevzuatına uygun olarak düzenlendi.

Elektrikli Motorların Tasarımı AB Mevzuatına Uyumlu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Elektrik Motorlarının ve Değişken Hız Sürücülerinin Çevreye Duyarlı Tasarım Gerekliliklerine Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayınlandı.

Tebliğ, Enerji ile İlgili Ürünlerin Çevreye Duyarlı Tasarımına İlişkin Yönetmeliğin uygulanmasına yönelik, başka ürünlere takılı olanların da dahil olduğu elektrik motorlarının ve değişken hız sürücülerinin piyasaya arz edilmesi ve hizmete sunulması ile ilgili çevreye duyarlı tasarım gerekliliklerini belirlemek amacıyla oluşturuldu.

TEBLİĞ, AVRUPA BİRLİĞİ MEVZUATINA UYUMLU

Söz konusu tebliğ, Avrupa Parlamentosu ve Konseyinin tüzüğü uyarınca yayınlanan elektrik motorlarının ve değişken hız sürücülerinin çevre duyarlı tasarım gerekliliklerini ve bağımsız ve ürünlere entegre salmastrasız sirkülatörlerin çevreye duyarlı tasarım gerekliliklerini belirleyen Avrupa Birliği (AB) mevzuatına uyum çerçevesinde hazırlandı.

TASARIM GEREKLİLİKLERİ VE YÜRÜRLÜK TARİHLERİ

Elektrik motorları ve değişken hız sürücüleriyle ilgili çevreye duyarlı tasarım gereklilikleri ve bu gerekliliklerin yürürlük tarihleri de tebliğde yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103