Emekliler Promosyon Ödemesinden Nasıl Yararlanır?

Emeklilerin temmuz zammının belli olmasıyla bankaların da promosyon ödemeleri başladı. Yükselen emekli maaşları ödemelere yansıdı, promosyonlar 5 bin lira ve üzerine çıktı. Peki, emekliler promosyon ödemesinden faydalanmak için ne yapmalı?

Emekliler Promosyon Ödemesinden Nasıl Yararlanır?

Milyonlarca emeklinin zamlı maaşları hesaplara yatırıldı. Yüzde 42,35'lik zam oranının belli olmasının ardından bankaların 2023 yılı için promosyon ödemeleri de başladı.

Emekliler maaşını başka bankaya taşıyarak promosyon imkanından faydalanıyor. Bu süreçte tek şart, maaşın taşındığı bankadan 3 yıl boyunca emekli maaşının çekilmesi.

EMEKLİLER SEÇECEĞİ BANKANIN ŞUBESİNDEN BAŞVURU YAPABİLİR

Bankasını değiştirmek isteyen emekliler, seçeceği bankanın ATM’sinden, internet bankacılığından veya şubesinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Mevcut bankasında üç seneyi doldurmamış emekliler, çıkış yapmak için ücret farkını verip hesabını kapatabiliyor.

BANKALAR 5 BİN LİRA VE ÜZERİNDE PROMOSYON FIRSATI SUNMAYA BAŞLADI

Müşterisini kaybetmek istemeyen bankalar promosyon miktarını yükseltti. Daha önce bin 500 lira emekli maaşı alan kişi 3 bin 500 lira promosyon alıyordu.

1500 ve 2 bin 500 lira arasında emekli maaşı alanlara 4 bin 250 lira ödeme yapılıyordu. Şimdi en düşük emekli maaşı 3 bin 500 lira olduğu için, verilecek promosyonlar da 5 bin lira ve üzerine yükseldi.

Promosyon sürecinde teklif gelmeyen emeklilerin, maaşını aldığı bankaya güncelleme talebiyle başvurması gerekiyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109