Emekliye Ne Kadar Ödeme Yapılacak?

Milyonlarca emekliye ek zam! Emekliye ek ödeme ne kadar? "Emekli aylığı miktarına göre kimi emeklilere yüzde 4 kimisine de yüzde 5 ödeme yapılacak"

Emekliye Ne Kadar Ödeme Yapılacak?

Türkiye'de yaşayan emekli vatandaşlar, aldıkları maaşların yanı sıra ek ödeme de alıyor. Tüm emeklilere verilen yüzde 4-5'lik ek ödemede artış söz konusu. Maaşları 2 bin 224 TL'nin altındakiler yüzde 5, üstünde olanlara yüzde 4 ek ödeme sağlanıyor. Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Ergün konuyla ilgili olarak, "Oranın en az yüzde 9'a yükseltilmesini istiyoruz' açıklamasında bulundu. Mevcut emekli ek ödemeleri ne kadar?

Emekli maaşlarıyla birlikte ek ödemelerin de artırılması gündemde. Emekli vatandaşlar bu süreçte 'emekliye ek ödeme ne kadar' 'emekli ek ödemeleri' şeklindeki araştırmalarını sürdürüyor.

Tüm emekliler her ay maaşlarıyla birlikte ek ödeme alıyor. Vergi iadesinin yerine getirilen sistemde, ek ödemenin oranı maaşın yüzde 4'ü, 5'i seviyesinde

Halen maaşı bin 224 liranın altında olanlar yüzde 5, üstünde olanlar yüzde 4 ek ödeme verilirken, bu oranların artırılması gündemde.

Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün, emeklilere vergi iadesi karşılığı verilen ek ödeme miktarının düşük olduğunu belirterek, ek ödemedeki mevcut yüzde 4 ila 5'lik oranların en az yüzde 9'a yükseltilmesini talep etti.

Ergün, şöyle konuştu: "Emekli aylığı miktarına göre kimi emeklilere yüzde 4 kimisine de yüzde 5 ödeme yapılıyor.

Buna karşılık emekliler, temel gıda maddeleri için yüzde 8 KDV, doğalgaz, elektrik ve su gibi zorunlu harcamalara da ortalama yüzde 15 vergi ödüyor.

Emeklilere vergi iadesi karşılığı verilen ek ödeme miktarının düşüklüğü, emeklilerin vergi iadesi mağduru olmasına neden oluyor."

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7