Erzurumlular Rüzgarı Dinmeyen Nene Hatun Kırsalına Türbin Talep Etti

Erzurum'da Nene Hatun kırsalı o kadar rüzgarlı ki bölgedeki ağaçlar ve içinden geçen araçlar rüzgarın etkisiyle sallanıyor. Erzurumlular da buraya rüzgar türbini yapılarak enerji üretilmesini istiyor.

Erzurumlular Rüzgarı Dinmeyen Nene Hatun Kırsalına Türbin Talep Etti

Erzurum’da bulunan Nene Hatun kırsalında yaz-kış dinmeyen rüzgar, vatandaşların ilgi odağı oldu. Rüzgarın dinmediği bölge olarak da bilinen Nene Hatun kırsalını gezen bazı vatandaşlar, bu bölgeye rüzgar türbini kurulmasını talep etti.

Erzurum-Ağrı karayolu üzerinde bulunan ve tarihi öneme sahip olan Nene Hatun Mahallesi kırsalında, yaz-kış fark etmeksizin rüzgar hiç dinmiyor.

Çevresinde birçok tarihi alan bulunduran ve vatandaşların ilgi odağı olan Nene Hatun kırsalında, durmaksızın şiddetli rüzgarlar esiyor.

“BÖLGEYE RÜZGAR TÜRBİNİ KURULURSA ERZURUM ELEKTRİKSEL AÇIDAN KALKINABİLİR”

Şiddetli rüzgarların hiç eksik olmadığı bu bölgeye ise gezmek amacıyla gelen bazı vatandaşlar, araçlarının rüzgardan sallandığını ifade ediyor. Bu alanı sıklıkla ziyaret ettiklerini de belirten vatandaşlar, bölgeye rüzgar türbini kurulursa Erzurum’un elektriksel açıdan kalkınabileceğini de vurguluyor.

“BİZ BU BÖLGEYE TABYALARI GÖRMEK İÇİN GELİYORUZ”

Nene Hatun kırsalının sürekli rüzgarlı olduğunu ve bu alana kurulabilecek rüzgar türbinlerinin kente katkılı olabileceğini belirten vatandaşlar, “Şu an Nene Hatun kırsalındayız. Burası Erzurum’un tarihi açısından da çok önemli bir yere sahip.

KIRSALDAN GEÇEN ARAÇLAR SALLANIYOR

Biz bu bölgeye tabyaları görmek için geliyoruz. Buradan geçerken aracımız rüzgarın şiddetinden sallanıyor. Bu alan şu anda olduğu gibi sürekli rüzgarlı oluyor. Rüzgarın dinmediği Nene Hatun kırsalının Erzurum için değerlendirilmesini istiyoruz. Şiddetli rüzgarların estiği bu alana rüzgar türbinleri kurulursa Erzurum elektrik açısından da kalkınabilir. Yetkililerin bu bölgeyi incelemesini talep ediyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103