Kamu bankalarından mevcut konut kredilerinde faiz indirimi

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan ağustostan önce konut kredisi kullanmış müşteriler, kredilerini aylık yüzde 0,99 faizle yenileyebilecek.

Kamu bankalarından mevcut konut kredilerinde faiz indirimi

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ekonomideki olumlu gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarındaki düşüş trendi doğrultusunda Ağustos ayı itibariyle konut kredilerinde faiz indirimine gitmiş ve müşterilerine 500 bin liraya kadar olan tutarlar için aylık yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımına başlamışlardı.

İndirim kredi bakiyesi 500 bin liranın altında olan müşterileri kapsıyor

Ağustos ayında gerçekleştirilen bu indirimden önce Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin liranın altında olanlara, talep etmeleri halinde kredilerini aylık yüzde 0,99 faiz oranıyla yenileme imkanı sağlanacak.

Yapılan faiz indiriminden faydalanmak isteyen banka müşterileri, ilgili banka şubelerine başvurarak kredilerini yenileyebilecekler.

Başvurular yarından itibaren yapılacak.

İndirimli araç kredisi kampanyası

BMC ve Otokar'ın katılımıyla kampanyada yer alan firma sayısı 10'a yükseldi. 

Kamu bankaları yerli üretim binek araçlarda 120 bin liraya kadar kullanılacak kredilerle faiz oranları 18 ve 36 ay için "0,49"a kadar düşürmüştü.

Ticari araçlarda ise vade 30 ve 60 olarak belirlenmişti.

Yarın başlayacak kampanya 31 Aralık 2019'a kadar devam edecek. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109