Merkez Bankası'nın Yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan İlk Açıklama Geldi

Merkez Bankası'nın yeni başkanı Şahap Kavcıoğlu önemli açıklamalarda bulundu.  Şahap Kavcıoğlu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Kanun’la belirlenmiş görev ve yetkiler çerçevesinde enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama temel hedefi doğrultusunda para politikası araçlarını etkin bir şekilde kullanmaya devam edecektir." Dedi.

Merkez Bankası'nın Yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan İlk Açıklama Geldi

Şahap Kavcıoğlu açıklamasında şunları kaydetti:

Enflasyondaki gerileme, ülke risk primlerindeki düşüş ve finansman maliyetlerindeki kalıcı iyileşme yoluyla makroekonomik istikrarı olumlu etkilerken, yatırım, üretim, ihracat ve istihdamı arttırıcı sürdürülebilir büyüme için de gerekli koşulların oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Bu bağlamda Para Politikası Kurulu toplantıları, daha önce kamuoyuna ilan edilen takvime uygun şekilde yapılacak olup uygulanacak politikalarda şeffaflık ve öngörülebilirlik ilkeleri doğrultusunda tüm paydaşlar ile iletişim kanalları etkin bir şekilde kullanılacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kubo
Kubo - 1 ay Önce

Ne olmuş yani , olabilir.Bayburt ta vatanimizin bir parçası değilmi?Daha dün TEDAŞ genel müdürlüğüne,Balikesir,ve Urfa Müftülüğüne Elaziglilar atandı,şimdi mesela Karslılar deseki Elaziglilar atandi ,ne ifade eder.Zurnafa peşrev.

Kubilay
Kubilay - 1 ay Önce

Giden Bayburtlu yerine Gelen Bayburtlu

SIRADAKİ HABER

banner103