Tarihi Açılış Öncesi İstanbul 3. Havalimanı Havadan Böyle Görüntülendi

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacak olan İstanbul 3. Havalimanı havadan görüntülendi. İşte o görüntüler.

Tarihi Açılış Öncesi İstanbul 3. Havalimanı Havadan Böyle Görüntülendi

Dünyanın sıfırdan inşa edilen en büyük havalimanı unvanına sahip İstanbul 3. Havalimanı'nın açılışı bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek. Açılışa konuk cumhurbaşkanlarının yanı sıra, sanatçılar ve çok sayıda davetli katılacak. Dünyanın gıptayla bakacağı tarihi açılış öncesi yeni havalimanı havadan görüntülendi. İşte birçok ilke imza atan İstanbul 3. Havalimanı'nın havadan görüntüleri.

250 HAVAYOLU ŞİRKETİ UÇACAK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açılışı gerçekleştirilecek İstanbul 3. Havalimanı'nda son hazırlıklar devam ediyor. Bugün havalimanının 90 milyon yolcu kapasiteli ilk fazı faaliyete başlayacak. İstanbul 3. Havalimanı'nın terminal büyüklüğü 1,3 milyon metrekare, toplam inşaat alanı ise 76,5 milyon metrekarelik bir alan üzerine kuruldu. Bütün fazlar tamamlandığında İstanbul 3. Havalimanı 6 bağımsız pist, 500 uçak kapasitesi 70 bin araçlık açık ve kapalı otoparkı ve yıllık 200 milyon yolcusu ile dünyanın en büyük havalimanı olacak. Buradan 250 havayolu şirketi uçuşlarını gerçekleştirecek.

İLK SEFER ANKARA'YA YAPILACAK

Açılışın ardından ilk sefer, 31 Ekim'de saat 11.30'da gerçekleştirilecek Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Ankara seferi olacak. THY ilk seferini Boeing 777 tipi geniş gövdeli uçakla icra ederken, ikinci sefer ise Boeing 737-800 tipi uçakla Ercan Havalimanı olacak. İstanbul 3. Havalimanı'na ilk iniş yapacak olan Ankara-İstanbul seferini yapan yolcu uçağının saat 14.15'de piste teker koyması planlanıyor. THY, İstanbul 3. Havalimanı'ndan Ankara, Ercan ve Bakü seferlerini gerçekleştirecek. Seferler zamanla kademeli olarak attırılacak.

İşte o görüntüler;

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7