Tarihi kapalı çarşıda 40 liraya satılan Maraş burma bilezik vatandaşların gözdesi oldu

Kahramanmaraş'ta tarihi kapalı çarşıda 5 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan imitasyon takılar yoğun ilgi görüyor. Bakırdan yapılan ve altın kaplamasıyla dikkat çeken takılar arasında en çok 40 liraya satılan Maraş burma bilezik tercih ediliyor.

Tarihi kapalı çarşıda 40 liraya satılan Maraş burma bilezik vatandaşların gözdesi oldu

Kahramanmaraş'ta tarihi kapalı çarşıda 5 liradan 90 liraya kadar satılan gerçeğinden farksız imitasyon takılar vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Ürünler üzerinde ince işçilikler olduğunu belirten esnaf Ali Atıcı, kuyumcuların çoğunun örnek model alıp imitasyon ürünlerin gerçeklerini de ürettiklerini söyledi.

Kahramanmaraş'ta 35 yıldır kapalı çarşıda esnaflık yapan Ali Atıcı, 15 yıldır yaptığı takıcılık mesleğinde gerçeğinden farksız sattığı imitasyon takılarla vatandaşların uğrak yeri oldu.

"40 LİRAYA BURMA BİLEZİK, 90 LİRAYA ALTIN KEMER"

Fiyatı 5 liradan başlayan ve bakırdan yapılan takılar, altın kaplamasıyla dikkat çekiyor. 40 liraya satılan Maraş burma bilezik, 90 liraya satılan altın kemer en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

BAKIR ÜZERİNE ALTIN KAPLAMA YAPIYORLAR

Ürünler üzerinde ince işçilikler olduğunu söyleyen Ali Atıcı, "Bizim ürünlerimiz bakır üzerine altın kaplama olarak satıyoruz. Kuyumcularımızın dahi çoğu bizden örnek model alıyor ve imitasyon ürünlerin gerçeklerini de üretiyorlar. Biz bunu burada bir sektör haline getirmeye çalışıyoruz. Bütçesi düşük olanlar gelip bizden alış veriş yapıyorlar. Düğün alışverişini dahi bizden yapanlar var. Gelinle anlaşıyorlar tabi o şekilde oluyor" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7