Türkiye'nin Yerli Ankastre Üreticisi, Teknoloji Donanımlı Yeni Ürününü, Berlin'de Tanıttı

Türkiye'nin yerli sanayi üreticileri arasında yer alan Silverline Ankastre, yeni geliştirdiği akıllı davlumbazı 'Vision HI' geçtiğimiz günlerde düzenlenen Uluslararası Ev Elektroniği Fuarı İFA 2018'de tanıttı.

Türkiye'nin Yerli Ankastre Üreticisi, Teknoloji Donanımlı Yeni Ürününü, Berlin'de Tanıttı

Türkiye'nin yerli sanayi üreticileri arasında yer alan Silverline Ankastre, yeni geliştirdiği akıllı davlumbazı 'Vision HI' geçtiğimiz günlerde düzenlenen Uluslararası Ev Elektroniği Fuarı İFA 2018'de tanıttı. Amasya'da 103 bin m² alana kurulu üretim merkezinde yer alan 'Silverline Ankastre', yeni nesil akıllı davlumbaz 'Vision HI' ile dünyada ilk olan bir ürüne imza attı. Silverline AR-GE Merkezi'nin uzun çalışmaları sonucunda ortaya çıkan yeni akıllı davlumbaz ürünü, fuarda büyük ilgi topladı.

AKILLI UYGULAMA SAYESİNDE, OCAK VE DAVLUMBAZ UZAKTAN KONTROL EDİLEBİLİYOR

Led bir ekran üzerinden tablet ve telefon aracılığı ile yönetilebilen davlumbaz, ocak ile senkronize çalışıyor. Sensörleri sayesinde mutfaktaki hava kalitesini ölçüyor, fanı aktif hale getirerek ortamı havalandırıyor. Tüm bunları sesli komut ile de yapabiliyor. 'Silverline App' uygulaması sayesinde ocak ve davlumbaz uzaktan kontrol edilebiliyor. Anlık bildirimler alınabiliyor, davlumbaza veya ocağa uzaktan bağlanıp anında müdahale edilebiliyor. Spotify üzerinden kişisel müzik listesinin çalınabildiği, içerisine yüklenen yemek videolarının izlenebildiği tamamen kişiselleşebilen davlumbaz geleceğin mutfak teknolojisini bugünden yaşatıyor.

ŞİRKETİN YENİ HEDEFİ, YENİ PAZARLARA GİREBİLMEK

Silverline Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Mustafa Laçin "Üretim gücümüzle yeni teknolojilere hızlı adaptasyon sağlıyor, teknoloji, tasarım ve inovasyon alanlarında takipçi değil yenilikçi ve geliştirici çizgimizle lider projeler üretiyoruz. Biz marka olarak sadece kendi sektörümüzdeki gelişmeleri değil teknolojinin gelişimi ile kendini yeni döneme adapte eden tüm sektörleri takip ediyoruz. Değişen ekonomik koşullarla rekabet edebilme stratejimiz; katma değeri yüksek teknolojiler üreterek yeni pazarlara girmek, girdiğimiz pazar dinamiklerini iyi okuyarak üretim gücümüzü bu pazarlara entegre etmek şeklinde." diyor.

ŞİRKET, AVRUPA'NIN İLK 5 DAVLUMBAZ ÜRETİCİSİ ARASINDA

Mutfak ürünleriyle, teknolojiyi birleştiren şirket, 70'in üzerinde ülkede kullanıcılarına 'Silverline Akıllı Mutfak Teknolojisini' deneyimletiyor. İnovasyon, teknoloji ve tasarım odaklı üretimi ile Avrupa'nın ilk 5, dünyanın ise ilk 10 davlumbaz üreticisi arasında bulunan 'Silverline Ankastre', dünyada markalaşarak büyümeyi hedefliyor. Almanya, Danimarka, Ürdün, Fas,Tunus, Azerbaycan ve Gürcistan'da pazarlarında ortalama yüzde 10 paya sahip marka, teknoloji ve tasarım devi Almanya davlumbaz pazarında ilk 3'te yer alıyor. Yeni Pazar, yeni müşteri hedefi ile ilerleyen markanın rotasında İngiltere, ABD, Afrika, Asya var. Geçtiğimiz yılı 40 milyon $ ihracat cirosu ile kapatan marka, 2018 yılı sonunda ihracatta 43 milyon $ ihracat cirosu hedefliyor. Silverline, 2020 yılına kadar ihracatta 100 ülkeye ulaşmayı planlıyor.

GEÇEN YIL, 2 MİLYON 800 BİN ANKASTRE ÜRÜN SATIŞI YAPILDI

Geçtiğimiz yıl Türkiye ankastre pazarında, 2.8 milyon adet ankastre ürün satışıyla pazar yüzde 15 büyüdü. Beyaz eşya pazarında bu oran yüzde 10 olarak gerçekleşti. 2017 yılını 370 milyon TL ciro ve yüzde 19 iç piyasa pazar büyümesi ile kapatan 'Silverline Ankastre', ihracatta yaptığı atılımlarla bu yılın ilk sekiz ayında yüzde 26 büyüme kaydederek 285 milyon TL ciroya ulaştı. Marka, 2018 yılını 500 milyon TL ciro, 1.5 milyon adet toplam satış ile kapatmayı hedefliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7