TÜSİAD'ın Seçim Açıklamasına Erdoğan'dan Tepki: Herkes Haddini Bilecek

TÜSİAD'ın "Seçim ortamına geri dönmek kaygı vericidir" açıklamasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı iş adamları garip garip açıklamalar yapıyor. Herkes haddini bilecek" dedi.

TÜSİAD'ın Seçim Açıklamasına Erdoğan'dan Tepki: Herkes Haddini Bilecek

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul'da seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Kararın ardından açıklama yapan TÜSİAD "Seçim ortamına geri dönmek kaygı vericidir." açıklamasına bulundu. Açıklamaya tepki gösteren AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bazı iş adamları garip garip açıklamalar yapıyor. Bunlar normalleşmeyi getirmez. Herkes haddini bilecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin grup toplantısında YSK'nin İstanbul kararını değerlendirdi. İsim vermeden TÜSİAD'ın seçim açıklamasına tepki gösteren Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"GARİP GARİP AÇIKLAMALAR YAPIYOR"

"Bazı iş adamları grupları baktık ki garip garip açıklamalar yapıyorlar. Bundan sonra da tabii ki bizden bu tavırlarınızla ülkemizin geleceğine yönelik bir normalleşmeyi konuştuğumuz dönemde sizler burada seçim hukukunun işletildiği bir yerde böyle bir açıklamayı yaparsanız bunlar normalleşmeyi getirmez anormalleşmeyi getirir. Yanlış yapıyorsunuz önce herkes haddini bilecek."

"BİZİM DE SİZE BAKIŞIMIZ DEĞİŞECEKTİR"

"Herkes işini yapacak. İş adamı mı mısın? Sen işini yap sana düşeni sandığında git kullan. Bizim de size bakışımız değişecektir ona göre.''

NE OLMUŞTU?

YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin tekrarlanmasına karar verdi. YSK, ayrıca İBB Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının da geri alınmasına karar verdi. Kararın ardından Twitter'dan açıklama yapan TÜSİAD, şu ifadeleri kullanmıştı:

"31 Mart yerel seçim sonuçları açıklanmadan evvel vurgulamış olduğumuz gibi, kapsamlı bir ekonomik ve demokratik reform gündemine odaklanmamız gereken bu dönemde, seçim ortamına geri dönmek kaygı vericidir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7