Uber, Yeni Havalimanı Yolcularını Taşımaya Talip Oldu

Uber Türkiye Genel Müdürü Bahadırlı, "Uber'in konforlu, akıllı ve güvenilir yolculuk anlamında sağladığı avantajları İstanbul Yeni Havalimanı yolcularıyla da buluşturmayı arzu ediyoruz." dedi.

Uber, Yeni Havalimanı Yolcularını Taşımaya Talip Oldu

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, son veriler doğrultusunda Uber uygulamasının Türkiye'de şu ana kadar 4 milyona yakın kullanıcı tarafından indirildiğini vurgulayarak ''Uber'in konforlu, akıllı ve güvenilir yolculuk anlamında sağladığı avantajları İstanbul yeni havalimanı yolcularıyla da buluşturmayı arzu ediyoruz" dedi.

4 MİLYON KULLANICI İNDİRDİ

Neyran Bahadırlı, "Türkiye'de Uber uygulaması şu ana kadar 4 milyona yakın kullanıcı tarafından indirildi. Haziran 2014'ten beri Türkiye'de kullanılmaya başlanan Uber, şu anda İstanbul'da 2 bini taksi olmak üzere 8 binden fazla aktif sürücü iş ortağı ile hizmet ediyor" dedi.

''YENİ HAVALİMANI'NIN YOLCULARINI TAŞIMAYI ARZULUYORUZ''

Neyran Bahadırlı İstanbul Yeni Havalimanı'yla ilgili şu şekilde konuştu:

"Uber, mobil uygulama aracılığıyla yolculuk yapmak isteyen kişiler ile ulaşım hizmeti veren sürücü iş ortaklarını bir araya getiren, şehir ulaşımını değiştiren bir teknoloji şirketi olarak yeni projeler ve inovatif çözümler geliştirmeye devam ediyor. Bu yoldaki adımlarından biri olarak, Türkiye'de tüm mevcut UberXL sürücü ortaklarıyla birlikte e-Fatura sistemine geçiş yaptık. Böylece artık yolcular UberXL seyahatleri için, yolculuğu gerçekleştiren taşımacılık şirketi tarafından düzenlenen e-faturaya Uber profillerine giriş yaparak kolayca erişebiliyor. Aynı zamanda, iş ortakları da sağlanan hizmet bedeline ilişkin e-faturayı Uber'den alabiliyor. Taksi yolculuklarının fişini, yolcular her zamanki gibi yolculuk sonunda taksi sürücüsünden alabilirler. Ülkemizin şehirlerine ve ekonomisine katma değer sağlayacak yeni işbirliklerine her zaman açığız. Uber'in konforlu, akıllı ve güvenilir yolculuk anlamında sağladığı avantajları İstanbul Yeni Havalimanı yolcularıyla da buluşturmayı arzu ediyoruz"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7