FHGC Vali Kaldırım ve Emniyet Müdürü Sel İle Bir Araya Geldi

FHGC Başkanı Semih Erdem ve beraberindeki heyet 10 Ocak çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile düzenleyecekleri etkinlik kapsamında Vali Çetin Oktay Kaldırım ve İl Emniyet Müdürü Celal Sel ile bir araya gelerek, istişarelerde bulundu.

FHGC Vali Kaldırım ve Emniyet Müdürü Sel İle Bir Araya Geldi

FHGC Başkanı Semih Erdem ve beraberindeki heyetin ilk durağı Elazığ Valiliği oldu.

Vali Kaldırım ile bir araya gelen heyet, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile düzenleyecekleri etkinlik kapsamında istişarelerde bulundular.

KALDIRIM: HAKİKATEN ELAZIĞ BASINI GÜZİDE BASIN KURULUŞLARIMIZDIR

Elazığ’ın basını çok canlı buluyorum diyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Gazeteciler cemiyetimizi ağırladık. Ziyaretlerinden ziyadesiyle memnununuz. Bunu ifade etmek istiyorum. Dünde televizyonları ziyaret ettik. Hakikaten Elazığ basını güzide basın kuruluşlarımızdır. Yerel gazeteleriyle hem televizyonlarıyla hem de radyolarıyla bölgede fevkalade temayüz etmiş, başarılı olmuştur.  Ve yaptıkları yayınlarla sürekli gündeme düşen başarılı çalışmalar yapıyorlar. Tebrik ediyorum. Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti hem kamuoyuyla olan ilişkileri hem de mesleklerine sahip çıkmaları açısından fevkalade başarılılar. Bu açıdan kendilerini tebrik ediyorum. Güzel hizmet yapıyorlar, Güzel işlere imza atıyorlar. Özellikle kamu adına yapılan yayınlarda objektif ve duyarlı bir şekilde yayılmasına öncülük yapıyorlar. Tabi ki hassasiyetleri olduğu dönemde de vatan, millet söz konusu olduğu dönemde de duruşlarını her zaman, vatandan, millet den yana kullanıyorlar. 15 temmuzda olduğu gibi göstermeye devam ediyorlar.  Elazığ’ın basınını çok canlı buluyorum. Yansımaları ülkede ve yurt dışında görüyoruz. Elazığ basınının da şuna şahidim Türkiye’nin değişik illerinde hem de yurt dışında yakinen takip ediyorlar. İzliyorlar ve şehrin gündemine, şehrin sorunlarına, şehirde olan olaylar son derece yakından takip ediyorlar. O açıdan da hem Elazığlıların bilgilendirilmesi hem de yurt dışında ve değişik illerde bulunan vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi açısından doğru kaynak olması önemlidir. Bizim basınımızın alt yapısı da çok iyi ve yaptıkları yayınlar da fevkalade başarılı dünkü gördüğüm tablo gibi. Basında ne kadar doğru habercilik, başarılı habercilik yaptıklarının göstergesidir” dedi.

ERDEM: VALİMİZİN BİZE GÖSTERDİĞİ YAKINLIKTAN ZİYADESİYLE MEMNUNUZ

FHGC Başkanı Semih Erdem ise, “Yönetim kurulu üyelerimle birlikte Sayın Valimizi ziyarette bulunduk. 10 Ocak çalışan gazetecilerle ilgili bir gece tertipleyeceğiz. Hem üyelerimizle ilgili hem de üye olmayan basınımızın katılacağı bir gece yapmayı düşünüyoruz. Bunla ilgili istişare yapmak üzere Sayın Valimizi ziyarete geldik. Valimize gösterdiği yakınlıktan dolayı hem cemiyetimize hem basınımıza ve basındaki yerel gazete, televizyonlarımıza gösterdiği yakın ilgi alaka bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Herhangi bir bilgi almamız gereken konularda Sayın Valimizin bize yaklaşımı çok iyi devamlı irtibat halindeyiz. Devamlı ulaşabiliyoruz. Bu basın için çok iyi bir durumdur. Bizim ulaşmamız gereken Valimiz olsun, Belediye Başkanımız, emniyetimiz olsun ulaşmamız gereken tüm konulara yardımcı olmaktadırlar. Valimizde bu konuda ziyadesiyle bize yardımcı oluyor. Sorunlarımızı sıkıntılarımızı hallediyor. Bize yardımcı oluyor” diye konuştu.

Heyetin ikinci durağı da İl Emniyet Müdürlüğü oldu.

İl Emniyet Müdürü Celal Sel’i makamında ziyaret eden heyet, Müdür Sel ile görüş alışverişinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7