1 Eylül Altın Fiyatları

Altın konusunda detaylı bilgi sahibi olmak için altının kültürümüzdeki yerini iyi anlamak gerekmektedir. Öyle ki ülkemizde düğünlerde altın takılması bir kültürel obje durumundadır. Ortak hafıza ve toplumsal değerler kültürü oluşturur. Bizim kültürümüzde de altın son derece önemlidir, birikim alanında da dolar ve eurodan farklı olarak çeyrek altın tercih edilir. Ülkemizdeki yastıkaltı yatırımların çoğu çeyrek altındır. Vatandaşların altın fiyatları ne kadar oldu? sorularına en detaylı cevaplar haberimizde. İşte 1 Eylül Cumartesi altın fiyatları.

1 Eylül Altın Fiyatları

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın kuşkusuz çeyrek altından sonra en çok talep gören altın türlerinden biridir. Döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle çeyrek altının fiyatının oldukça artmasından sonra vatandaş gram altına yönelmiş durumda. 1 Eylül sabahı gram altın 252,68 TL'den alınırken 252,80 TL'den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Ülkemizde en çok araştırılan konulardan biri de çeyrek altındır. Altın araştırması yapan bireylerin çoğunlukla merak ettiği durum çeyrek altın durumudur. Düğünlerde ve törenlerde en çok talep gören çeyrek altın, karşılıklı bir yardımlaşma ve birliktelik durumudur. Çeyrek altın bu sabah saatlerinde 403,32 TL'den alınırken 412,99 TL'den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın fiyatları da vatandaşlar tarafından sıklıkla merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Yarım altın da hem düğünlerde takılan hem de birikim amacıyla satın alınan altın türüdür. Yarım altın bu sabah saatlerinde 804,13 TL'den alınırken 825,99 TL'den satılıyor.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın fiyatları için ilgiyle araştırmalarını sürdüren vatandaşlara yanıt geldi. Tam altın fiyatlarında son durum şu şekilde; Eylül ayının ilk günü olan 1 Eylül Cumartesi sabahı tam altın 1.051,77 TL'den alınırken 1.077,95 TL'den satılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında ciddi benzerlikler söz konusudur. İki altın türü de uzun vadeli birikim için satın alınır fakat Cumhuriyet altınının hem gramı hem de fiyatı daha pahalı olduğu için daha uzun vadeli olarak düşünülür. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1.660,00 TL'den alınırken 1.680,00 TL'den satılmaktadır.

ATA ALTIN NE KADAR?

Ata altın bu sabah saatlerinde 1.663,71 TL'den alınırken 1.707,54 TL'den satılmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103