1 Ton Sucuk Elazığ’da Depremzedelere İkram Edildi

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde iptal edilen festivalden Elazığ'a getirilen 1 ton sucuk çadır kentteki depremzedelere dağıtıldı.

1 Ton Sucuk Elazığ’da Depremzedelere İkram Edildi

Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle 2 Şubat'ta Eskişehir Sivrihisar İlçe Belediyesi tarafından düzenlenmesi planlanan “Dövme Sucuk Festivali” iptal edildi.

Festival için alınan 1 ton sucuk ise Elazığ’a getirildi.

Kültürpark içerisinde kurulan çadır kentte 1 ton sucuk pişirilerek depremzedelere dağıtıldı.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü'de Elazığ'a gelerek depremzedelerin acısını paylaştı.

YÜZÜGÜLLÜ: SİVRİHİSAR BELEDİYESİ VE HALKI OLARAK TEK YÜREK OLDUK

Elazığ’da ve Malatya’da yaşanan depremin herkesi olduğu gibi kendilerini de üzdüğünü dile getiren Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, “Depremde yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Birlik beraberliğin yaşandığı bu günlerde Sivrihisar Belediyesi ve halkı olarak tek yürek olduk. 2 Şubatta düzenleyeceğimiz Dövme Sucuk Festivalini iptal ettik. Yaşanan bu üzücü olaydan dolayı depremzede vatandaşlarımızın yanında olarak bir nebzede olsa yaralarını sarmak ve acılarını paylaşmak için Elazığ’dayız. Festivalimizde vatandaşlarımıza dağıtacağımız sucukları Elazığ’da bulunan depremzede vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Allah bu millete bir daha böyle acılar göstermesin” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET KÜNKÜL
MEHMET KÜNKÜL - 8 ay Önce

ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM HAYIRLARINI KABUL ETSİN.RABBİM BU GÜNDE BİR NEBZE OLSA YARDIM EDENLERDEN RAZI OLSUN.AÇ GÖZLÜLÜK YAPANLARIDA RABBİM ISLAH EYLESİN.ETME KULUM BULURSUN MEGER ETMEMİŞ OLASIN.SAYGILARIMLA

SIRADAKİ HABER

banner7