10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajları

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Elazığ il protokolü anma mesajı yayımladı. İşte il protokolünün mesajları...

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajları

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal etmesinin 84. yılı...

Elazığ protokolü de anma mesajlarını yayımladı.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajı şöyle:

Büyük ve güçlü bir Türkiye için ömrünü ülkesine ve milletine adayan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 84’ üncü yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. 10 Kasım’lar, yas tutma ya da yakınma günü değil, bilakis “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" şiarıyla istiklal mücadelesine önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamak ve ideallerini anlatmak için fırsat günüdür. Aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mazhar olmuş bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlara ve sınırlı imkânlara rağmen, milletimizden aldığı güç ve destekle karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna önderlik etmiştir. Bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’in ilelebet var olması için göstereceğimiz çaba, ona olan saygımızın en güzel ifadesi olacaktır. Gelecek nesillerinde aynı şuur ve inançla ülkemizi çok daha güçlü bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğruna canını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ'ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajı şöyle:

İstiklal mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradeyi hakim kılarak, insan hak ve özgürlükleriyle adaleti Türkiye Cumhuriyeti Devleti için hedef koymuş, çoğulcu demokratik prensipleri hayata geçiren bir seviyeye ulaşmayı ülkemiz için hedef göstermiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin Aziz Milletini bu ideal çevresinde birleştirmeyi başarmıştı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “En büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti bugün; “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla geleceğe hazırlanırken, bizler de üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla ebediyete irtihal edişinin 84’üncü yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, vatanın bir karış toprağı için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum"

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajı şöyle:

Mustafa Kemal Atatürk; askeri yetenekleri, devlet adamlığı vasıfları ve fikirleri ile sadece milletimizin değil bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mazhar olmuş, İstiklal Mücadelemizin lideri Mustafa Kemal Atatürk, milletine duyduğu güven ve inançla yaktığı bağımsızlık meşalesiyle bir milletin var oluş mücadelesine önderlik etmiş, aziz milletimizle kazanılan destansı zaferi de 2023 yılında 100. yılını kutlayacağımız Cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Onun "En Büyük Eserim" dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirip ülkemizin muasır medeniyet seviyesi yolunda ilerlemesi noktasında gayret ve inançla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca mücadele edip şehit ve gazi olmuş tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajı şöyle:

Kurtuluş Savaşı'nın önderi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, başta mazlum milletler olmak üzere tüm dünyaya örnek olan büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 84. yılında saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz. Atatürk'ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu inançla, Büyük Atatürk'ü saygıyla selamlıyor, O'nun şahsında silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Kimse karanlıktan çıkış için başka formül aramasın. Bizim aydınlık yolumuz Atatürk, umudumuz Cumhuriyet'tir.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan'ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajı şöyle:

"Tarihte eşi görülmeyen bir kararlılık ve azimle, ülkemizin istiklal ve bağımsızlık mücadelesinin önderi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hepimizin kalbinde büyük bir şükran ve minnetle yaşamaktadır. Onun ülkemiz için çizdiği uygarlık yolu ve Cumhuriyet gibi büyük ve anlamlı emaneti her zaman yaşayacaktır. Biz ve bizden sonraki nesiller, Büyük Önder'in ülkemiz için koyduğu hedeflerden hiçbir zaman kopmayacak ve O'nun aziz hatırasına layık olacaktır. Elazığ iş dünyamız adına, bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Ruhu şad, mekanının cennet olmasını diliyoruz"

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal'ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajı şöyle:

"Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik ederek , milletimize aşıladığı kurtuluş azmi ve cesaretiyle istiklal ve istikbal yolunda her türlü engelin nasıl aşılabileceğini göstermiştir. Bağımsızlık savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, daima Türk Milleti'nin gönlünde yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal savaşımızın kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde, Cumhuriyet'imizin kurucusu,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, rahmet ve minnetle anıyorum" 

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Başkanı Metin Akgün'ün 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajı şöyle:

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete intikalinin 84’ncü yıldönümünde, küresel entrikaların odağında, dahili ve harici bedhahların kurguladıkları entrikaların sergilenmekte olduğu çok zor bir dönemde anıyoruz. Bu anma sürecinde; bugünde dünü anlamaya çalışmalı, dünün ışığında yarını planlamaya, geleceğin yordaması ışığında stratejik davranarak, sadece anmak değil,  bütünsel boyutlarıyla anlamaya çalışmak gerek... Unutmamalıyız ki; Mustafa Kemal Atatürk, hiç kimsenin, hiç bir topluluğun tekelinde olamaz. Bu şuurla,  O’nu; O’nun prensiplerini, hassasiyetlerini aziz milletimizin tarihi derinlikteki idrakiyle anlamaya çalışmak mesuliyetimizdir. Yine unutmamalıyız ki; "Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini” tüm dünyaya ispat ederek mazlum milletlerin istiklal mücadelelerine örnek olan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü yüzyılın dehası yapan özelliklerinin başında, "Kuvvetli öngörüsü” gelmektedir... Atatürk, Türk milletinin varlığına kast eden küresel eşkıyaların, satın aldıkları dahili ve harici işbirlikçilerin ortak eylemlerindeki her türlü sinsi tertibin farkına vararak onları deşifre etmiş, aziz Türk Milletini uyandırmış, bağımsızlık meşalesini yakarak istiklale giden yolumuzu aydınlatmıştır"

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ eski İl Başkanı Raif Çiçek'in 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajı şöyle:

“Bizlere bağımsız bir vatan bırakan rahatlıkla inançlarımızı, ibadetlerimizi yapmamızı sağlayan millete dayanan Cumhuriyet rejimini bize bırakan atamızın ölüm yıl dönümünde rahmetle, minnetle, saygıyla ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad mekanı cennet olsun. Bugün atamızın yolunda olan istiklal ve istikbalimiz için bağımsız güçlü bir Türk devletinin devamlılığını sağlamak için canla başla çalışan gayretli, fedakar, cesur öncelikleri vatan, bayrak, ezan olan kahramanlarımız, liderlerimiz, öncülerimiz Sayın; Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli Bey’e Cenap-ı haktan sağlık, sıhhat, refah ve saadet içinde hayırlı, huzurlu ve uzun ömürler dilerim. Milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmadığı gibi siz değerli büyük devlet adamlarını da unutmayacaktır. Vatanımız, dinimiz ve milletimiz için dünden bugüne şehit olmuş ahirete göçmüş atalarımızı sevgi saygıyla ve rahmetle anarken rabbim cennetiyle ve cemaliyle müşerref kılmasını dilerim. Herkese selamlar”

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2022, 13:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109