104 Çocuk Sünnet Ettirildi

Akçakiraz Belediyesi, sünnet şöleni düzenledi. Şölende 104 çocuk sünnet ettirildi.

104 Çocuk Sünnet Ettirildi

Akçakiraz Belediyesi, bir yeni etkinliğe daha imza atarak, 104 çocuk için sünnet şöleni düzenledi.

15 gün önce cerrahi operasyonla sünnet ettirilen çocuklar için Akçakiraz Beldesi’nde sünnet şöleni düzenlendi.

 Çok sayıda davetlinin katıldığı Sünnet Şöleni, Mehteran ekibinin gösterisi ile başladı.

Şölen Kuran’ı kerim tilaveti ile başladı.

BİNGÖL: BU GİBİ ORGANİZASYONLAR GERÇEKTEN ÇOK İYİ

Belde Mahalle muhtarları adına konuşan Hasan Bingöl, “Bu gibi organizasyonları gerçekten de çok iyi başaran başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bunların daha da başka festivaller bekliyor bunun dışında. Gerçekten de Akçakiraz’ın konum itibariyle dut-pekmez festivalindi de bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

EFEOĞLU: YAPMIŞ OLDUĞU HİZMETLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM

Çocukların kirvelerinden Remzi Efeoğlu, “Geldiği günden beri Akçakiraz’ımıza yapmış olduğu tüm hizmetlerden dolayı hepiniz adına kendisine çok teşekkür eder, saygılar sunar hepinize tekrar geldiğiniz için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

KARAHAN: ÜLKE OLARAK BAŞA ÇIKAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ŞEY OLAMAZ

Tarım Orman İl Müdürü Turan Karahan’da, “Hepimiz şunu çok iyi biliyoruz ki ülke olarak dönem dönem çok sıkı badirelerden geçiyoruz. Ve şu anda da o badirelerin en önemlisini yaşıyoruz. O yönüyle bizler bu birlikteliği ortaya koyduğumuz sürece Allah’ın izniyle ülke olarak başa çıkamayacağımız hiçbir şey olamaz. Çünkü biz Türkiye olarak özellikle son dönemlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin 81 ilinde beldelerinde, teşkilatlarında ortaya konulan projeler, atılımlar ve gelişmelerle birlikte maalesef bu gelişmeyi istemeyen şer güçleri bunu durdurmak için bunu durdurmak için bütün güçlerini ortaya koyuyorlar” dedi.

KAYA: BU ANLAMLI PROJELER DEVAM EDECEKTİR

Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya’da, “Seçildiğimiz ilk günden beri birçok programa ev sahipliği yaptık. Sosyal projeleri, kültürel projeleri ve eğitim anlamında yaptığımız programları gerçekten ben anlatmaya kalksam inanın bir çoğu eksik kalacak ya da yarım kalacak. Yaz spor okullarına çocuklarımızı taşımaktan tutun, satranç turnuvası düzenlemeye kadar… Ayrıca İl Özel İdaremizin spor tesisini çocuklarımızı taşıyarak sportif faaliyetlere öncülük ettik. Çocuklarımızın ruhu hangi spor dalına el veriyorsa çocuklarımızı o yönde geliştirmeye çalıştık. Çünkü biliyoruz ki zaman zor zaman, çok sıkıntılı bir zaman, problemli bir zaman. Çocuklarımıza sahip çıkmazsak, yap gaspçı olacak ya tinerci. Çocuklarımızı ya Kur’an talebesi yapacak dedik, ya da iyi bir spor dalına yönlendirerek, onu güzel bir şekilde biçimlendirerek sosyal hayata uyum sağlatmaya çalışacağız dedik. Bugün gerçekten 104 tane çocuğumuzu Resurullah’ın sünnetine uyarak çocuklarımızı sünnet ettirdik. Ve 104 tane çocuğumuza o 104 tane müzeyyen çocuğumuza 104 tane fidan kirve bulduk, onları birbiriyle buluşturduk, birbiriyle tanıştırdık, birbiriyle akraba ettik. Birlikte yaşama kültürünü oluşturalım dedik. Yeniçevre’siyle, Altınçevre’siyle, Şintil’iyle, Akçakiraz’ıyla. Akçakiraz’ın 10 mahallesiyle burada çok coşkulu bir kalabalık oluşturduk. İnanıyorum bu programlar devam edecektir, bu anlamlı projeler devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Sünnet Şöleni, eğlence programı ile devam etti.

Sünnet şöleninde 104 çocuğa kirve olanlara teşekkür plaketi verilmesi, ilahi konseri, Mevlevi gösterisi ile devam etti.

banner89
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7