13. Bölge Müdürlüğü Açıkladı

16 saatlik açlık ve susuzluğun üzerine sıcak hava gelince, oruç az da olsa bizleri zorluyor. Durum böyle olunca gözler de kulaklar da meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğüne çevrildi. Önümüzdeki 5 gün için hava durumu ayrıntıları haberimizde.

13. Bölge Müdürlüğü Açıkladı

Mayıs ayının ortasına geldik, yağmurlu havanın bereketini gördük kısacası; Elazığ yağış açısından güzel bir döneme imza attı.

“LOKAL OLARAK YAĞIŞLARI GÖRECEĞİZ”

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi Birim Sorumlusu Tuncay Eksen, Pazar günü yağış beklendiğini söyleyerek yağışla hava sıcaklıklarında bir iki derce düşme yaşanacağını söyleyerek “ Tahminlere baktığımız zaman gündüz 28 derece  gece 14 derece bunlar bizim mevsim normallerinin üstünde olduğunu gösteriyor. Sıcaklıkların kısmen bir iki derece düşeceğini bekliyoruz. Pazar günü sağanak yağış bekliyoruz. Lokal olarak yağışları göreceğiz. Ama gün boyu bu yağışları göremeyeceğiz. Yani vatandaşlarımız gün boyu yağışlı olarak algılamasın lütfen. Günlük periyodda özelik ile ikindi sonrası akşam vakitlerinde yakın zamanda etkili olabileceğini söyleyebiliriz. Lokal olarak yağışlarımızı bekliyoruz. Pazartesi günü de aynı şekilde tüm güne yayımlanmamış yağışlarımız var. Günlük olacak şekilde devam edecek” diye kaydetti.

Yani, Ramazan’ın bereketi hava durumu üzerinde de etkili olacak, sıcak hava bizleri bunaltmayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7