18 Eylül Altın Fiyatları

Gram altın özelllikle son dönemlerde altın fiyatlarında yaşanan artış ile birlikte çeyrek altının popülerliğinden rol çalmaya başladı. Özellikle düğünlerde çeyrek altın almaya gücü yetmeyen vatandaşların en çok tercih ettiği ikinci altın türü ise daha ucuz olması nedeniyle gram altın oldu. Peki gram altın haftaya nasıl başladı? Gram altın bu sabah saatlerinde 243,82 liradan alınırken, 243,89 liradan satılıyor.

18 Eylül Altın Fiyatları

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın ülkemizde en çok tercih edilen altın türleri arasında ilk sırada gelmektedir. Özellikle kültürümüzde yastıkaltı altın olarakda bilinen çeyrek altın hemen hemen her dönem en çok tercih edilen tür olmuştur. Son dönemlerde altın fiyatlarında yaşanan artış Çeyrek altına olan ilgiyi bir nebze olsa da düşürse de hala en çok tercih edilen altın türüdür. Çeyrek altın bu sabaha nasıl başladı? Çeyrek altın sabah saatlerinde, 388,59 liradan alınırken, 397,61 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın fiyatları konusunda araştırmalarını sürdüren vatandaşlar bu sabah şu manzarayla karşılaştı. Yarım altın 17 Eylül Pazartesi günü 772,54 TL'den alınırken 792,96 TL'den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Tam altın daha çok yeni evlenen çiftlere armağan edilir. Gelin ve damada aile fertleri tarafından veya ailesi tarafından takılan tam altın bu sabah saatlerinde 1.051,77 TL'den alınırken 1.077,95 TL'den satılmaktadır

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını fiyatları da bireyler tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında ciddi benzerlikler söz konusudur, ikisi de uzun vadeli yatırım aracıdır fakat Cumhuriyet altının hem fiyatı hem de ağırlığı daha yüksek olduğundan ömürlük olarak değerlendirilir. Cumhuriyet altını bu sabah 1.590,00 TL'den alınırken 1.610,00 TL'den satılmaktadır.

ATA ALTINI NE KADAR?

17 Eylül Pazartesi 1.599,62 TL'den alınan ata altını, 1.641,86 TL'den satılarak işlem görüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7