18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi

Elazığ Belediyesi ile Elazığ Belediyesi Kadın Meclisi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı düzenledi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi

Elazığ Belediyesi ile Elazığ Belediyesi Kadın Meclisi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı düzenledi.

Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezinde koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen programa Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın eşi Arzu Şerifoğulları, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, AK Parti Elazığ İl Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı ve Kadın Meclisi Başkanı Tuba Demirkıran katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Elazığ Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü Genel Sanat Yönetmeni Dr. Mehmet Reşat Bulut’un Çanakkale anlatısı ile devam etti.

Programda daha sonra Harput Diyanet Merkezi tarafından Kur'an-ı Kerim Tilaveti sunulurken ardından şehitlerimiz için dualar edildi.

DEMİRKIRAN: “HER ŞARTTA ZAFERE ULAŞACAĞININ MÜJDECİSİDİR”

Kadın Meclisi Başkanı Tuba Demirkıran’da programda yaptığı konuşmada "Çanakkale’de gerçekleşen zaferin 106. yıl dönümünde kahraman askerlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Çanakkale ruhu milletimizin inancı, azmi ve kararlılığıyla hiçbir engel tanımayacağının bağımsızlığı uğruna birlik ve beraberlik içinde her şartta zafere ulaşacağının müjdecisidir. Aziz milletimiz, dünyaya Çanakkale geçilmez dedirten atalarımızdan bizlere kalan mirastan ilham ve kuvvet alarak her daim ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine yükseltme gayreti içerisinde olacaktır." dedi.

BİLGİNOĞLU: “BİR MİLLETİN VARLIĞINI UNUTMAMALI VE UNUTTURMAMALIYIZ”

Daha sonra konuşan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu ise "Tarihte bütün dünyaya örnek olan ve tarihi çok mükemmel zaferlerle süslenen böylesine necip Müslüman Türk milletinin bir mensubu olduğumuz için Allah’a şükrediyor, gururlu olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Tarihin akışını değiştiren şanlı tarihimiz içerisinde çok büyük önemi olan ve dünyaya Türk’ün bütün gücünü gösteren ‘Çanakkale Geçilmez’in anlamı ve önemini unutmamak ve unutturmamak için buradayız. Bu tarihi zaferle canlarını feda eden şehitlerimizi anarken vatanı, milleti ve dini için kanıyla, canıyla, erkeği-kadınıyla mücadele eden bir milletin varlığını unutmamalı ve unutturmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tarihimizde büyük önem taşıyan Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümünü kutluyor, Çanakkale Zaferinin aziz kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Çanakkale Zaferi ile ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

Daha sonra Elazığ Belediyesi Kürsübaşı ekibi tarafından kahramanlık türküleri seslendirildi.

Program sonunda ise Çanakkale Şehitlerinin anısına katılımcılara üzüm hoşafı dağıtıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 1 ay Önce

yahu yaptığınız her iş, attığınız her adım REKLAM REKLAM REKLAM.. bari şehitleri buna alet etmeyin.

AGAH
AGAH - 1 ay Önce

gayr-i müslim turistlerin ziyaret ettikleri camilerimize denk gelenler olmuşsa eğer, o gayr-i müslimlerin kural gereği dahi olsa başlarını örttüklerini görürsünüz.

SIRADAKİ HABER

banner103