19 Mayıs Elazığ’da Coşkuyla Kutlandı

Elazığ’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gakkobüs ismi verilen tur otobüsüyle marş ve şarkılar eşliğinde şehir turu atılarak kutlandı. Saat 19.19'da ise balkonlarına çıkan vatandaşlar İstiklal Marşı'nı okudu.

19 Mayıs Elazığ’da Coşkuyla Kutlandı

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı korona virüs nedeniyle alınan tedbirlerle kutlandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan etkinlikte belediyenin Gakkobüs ismi verilen tur otobüsü ile Sanatçı Tekin Bulut’un seslendirmeleriyle marşlar ve şarkılar eşliğinde şehir turu atıldı.

Saat 19.19'da ise Elazığ genelinde balkonlarda bayrak ve meşalelerle hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu. Kutlamaların merkezi ise Sürsürü Mahallesi’ndeki Gökkuşağı sitesi oldu.

EREN: HERYERDE KUTLANIYOR AMA  ELAZIĞ’DA DAHA GÜZEL VE FARKLI KUTLANIYOR


Bu yıl kutlamaları biraz buruk yaşadıklarını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Bu yıl havada karada suda çeşitli etkinliklerle online bazı etkinliklerimiz oldu. Her yerde 19 Mayıs kutlanıyor. Ama Elazığ’da daha güzel ve farklı kutlanıyor. Önce havada paraşütlerle kutlamalarda bulunduk. Daha sonra olimpik yüzme havuzunda orada bayrak açarak sosyal mesafeyi koruyarak bir mesaj verdik. Elazığ Belediyesinin Gakkobüs'üyle şehir turu atıldı. Daha sonra burada bulunan sitede coşkuyla kutlanıyor. 19.19 da İstiklal Marşımızı coşkulu bir şekilde okuyarak 19 Mayısımızı bu şekilde kutladık” diye kaydetti.

Elazığ Gençlik Merkezi Müdürü Serkan Sis, kutlamaların buruk olduğunu ifade etti.

Sanatçı Tekin Bulut da gelecek yıllar da daha coşkulu kutlamaların olmasını diledi.

Vatandaşlar ise 19 Mayıs'ı hiç bu kadar coşkulu kutlamadıklarını belirttiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
GİZLİ
GİZLİ - 13 ay Önce

he aq hep zenginlere herşey birgün de o otobüsü salıbabaya, aksaraya, hicrete, sanayi mah, götürün eğlensin çocuklar gidersiniz en elit yere reklamını yaparsınız. Reklamdan başka hiçbirşey düzenli gitmiyor zaten hayatımız

SIRADAKİ HABER

banner103