1’i Engelli 3 Çocuk Babası Güleç’in Başarısı

Elazığ'da 1'i engelli, 3 çocuk babası 62 yaşındaki Mehmet Güleç kendi tasarladığı aletlerle katma değer sağlarken atık parçaları da değerlendirerek sanat eserine dönüştürüyor.

1’i Engelli 3 Çocuk Babası Güleç’in Başarısı

41 yıldır oto tamirciliği yaparak geçimini sağlayan ve aynı zamanda 8 yıldır ZİÇEV başkanlığını yürüten 1'i engelli 3 çocuk babası Mehmet Güleç, engelli bireyler için tasarladığı aletlerin yanında son olarak yüksek gerilim hattında çalışanlar için ise hat aracı ve akü şarj takviye cihazı tasarladı.

Yurtdışından 6 bin Euro’ya ithal edilen hat aracını bin Euro’ya satacak olan Güleç, bunun yanında taşınması zor olan aküler için personelinin iş yükünü azaltması adına tekerlekli sandalyeyi akü şarj takviye cihazına çevirdi.

Güleç ayrıca arızalanan araçlardan çıkan parçaları robot, traktör, abajur, saat ve tank gibi 30'un üzerinde obje yaparak geri dönüşüme katkı sağladı.

Güleç'in hedefi ülkeye katma değer kazandırmak ve geri dönüşüme katkıda bulunmak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 2 hafta Önce

Bu kadar becerikli ve yaratıcı bir iş adamı olduğu için Elazığ a katma değer katacak kapasitededir. Bu tip işadamlarının projelerine il özel idaresinin ve belediyenin finansal ve idari destekler yapması lazımdır

SIRADAKİ HABER

banner7