“2. Sağlık Turizmi Sempozyumu" Düzenlendi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde 2. Sağlık Turizmi Sempozyumu'na katılan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, "2018 yılında ülkemizde 550 bin yabancı hasta sağlık ve bakım hizmeti aldı" dedi.

“2. Sağlık Turizmi Sempozyumu" Düzenlendi

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven Fethi Sekin Şehir Hastanasi’nde düzenlenen 2. Sağlık Turizmi Sempozyumu'na katıldı.

Güven, Elazığ Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesinde düzenlenen 2. Sağlık Turizmi Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son yıllarda sağlık alanında birçok başarıya imza attığını söyledi.

Sempozyuma, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudrettin Demirbağ ve davetliler katıldı.

Dünyada milyonlarca kişinin daha az maliyetle daha iyi sağlık hizmeti alabilmek, aynı zamanda kültür ve doğa turizminden de yararlanmak amacıyla arayışa girdiğine işaret eden Güven, Türkiye'nin hem sağlık alanında hem de doğa turizminde önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti.

GÜVEN: SAĞLIK TURİZMİ İÇİN BÜYÜK BİR POTANSİYELE SAHİBİZ

Dünya genelinde her yıl yaklaşık 30 milyon kişinin sağlık turizmi kapsamında ülke dışına çıktığını vurgulayan Güven, "Dünyadaki sağlık turizmi harcaması ise 500 milyar dolar olarak ifade ediliyor. Türkiye, 1 milyar insana ve 57 ülkeye hitap eden önemli bir coğrafya da yer alıyor. 120 ülkede 300'e yakın şehir ve havalimanına uçuşu olan bir hava yolu markasına sahibiz. Bu anlamda da sağlık turizmi için büyük bir potansiyele sahibiz” ifadelerini kullandı.

GÜVEN: 1 MİLYAR 110 BİN DOLAR GELİR OLDU

Güven, komşu coğrafya başta olmak üzere tüm dünyaya kaliteli hızlı ve güvenilir sağlık hizmetini sunmayı hedeflediklerini dile getirerek "2018 yılında ülkemizde 550 bin yabancı hasta sağlık ve bakım hizmeti aldı. 2018 yılında sağlık ve tıbbi nedenler ile gelen yabancı ziyaretçi ile yurt dışında ikamet eden ziyaretçilerimizden elde edilen gelir de yaklaşık 1 milyar 110 bin dolar oldu" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103