22 Kasım Diş Hekimliği Gününde Elazığ Diş Hekimleri Odası Açıklama Yaptı

22 Kasım diş hekimliği günü nedeniyle açıklama yapan Elazığ Diş Hekimleri Odası, ağız ve diş sağlığı konusunda toplumu bir kez daha uyardı.

22 Kasım Diş Hekimliği Gününde Elazığ Diş Hekimleri Odası Açıklama Yaptı

Elazığ -Tunceli- Bingöl Diş Hekimleri Odası 22 Kasım Diş Hekimliği günü nedeniyle açıklama yaptı.

Ağız ve Diş sağlığının, genel sağlığın ayrılmaz bir parçası olduğu belirtilen açıklamada; ağız ve diş sağlığı sorunlarının kronik rahatsızlıklar nedeniyle dikkat edilmesi gereken hastalıklar olduğu vurgulandı.

Toplumun, sahte diş hekimlerine karşı dikkatli olması gerektiği kaydedilen açıklamada; Elazığ’da ücretsiz hizmet veren ağış ve diş sağlığı hastanesi olduğu hatırlatıldı.

“EN GEÇ YILDA BİR DİŞ HEKİMİ MUAYENESİNE GİDİLMELİDİR”

Ağız ve diş sağlığı konusunda  yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler verilen açıklamada, “Etkili ve özenli olarak günde en az 2 defa dişleri fırçalamak, ağız temizleyici yan ürünleri kullanmak, Küçük Yaştaki çocuklara diş fırçalamayı  ebeveynleri ile birlikte yaparak, alışkanlık haline getirmek, sağlıklı bir beslenme, doğal beslenmek, özellikle kalsiyum, proteinden zengin ürünler tüketmek, işlenmiş gıdalar ve fast food ürünlerden uzak durmak; 6 ayda bir en geç yılda bir diş hekimi muayenesine gidilmelidir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7