25 Kazakistanlı Öğrenci Fırat Üniversitesi’ne Geldi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Kazakistan Abay Kazak Devlet Pedagoji Üniversitesi’nden staj yapmak için Fırat Üniversitesi’ne gelen 25 Kazakistanlı öğrenciyle bir araya geldi.

25 Kazakistanlı Öğrenci Fırat Üniversitesi’ne Geldi

Abay Kazak Devlet Pedagoji Üniversitesi Filoloji ve Çok Dilli Bilim Verme Enstitüsü’nün Kazak Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı ile Sanat Tarihi Bölümlerinde okuyan 25 Kazakistan uyruklu öğrenci Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerinde staj yapmak için Fırat Üniversitesi’ne geldi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yabancı uyruklu öğrencileri öğlen yemeğinde ağırladı.

Gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Göktaş’ın yanı sıra; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Soner Özgen Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Buran ve Doç. Dr. Fatih Özek ile Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ercan Alkaya, TÖMER Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan Yalçın ve Dış İlişkiler Birim Koordinatörü Doç. Dr. İzzet Taşar katıldı.

Programda konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yabancı uyruklu öğrencilere Elazığ ve Fırat Üniversitesi hakkında bilgiler vererek geçmişten bugüne her iki ülkenin iyi bir iletişim kurduğunu söyledi.

Yabancı uyruklu öğrenciler ise özellikle Fırat Üniversitesi’ni tercih ettiklerini belirterek hem Elazığ’ı hem de Fırat Üniversitesi’ni çok sevdiklerini Elazığlıların çok misafirperver olduklarını ifade ettiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meraklı
Meraklı - 2 hafta Önce

Malatyada turgut özal üniversitesi var çok güzelmiş deyiler onuda haber yapın

Türk öğrenci yok mu
Türk öğrenci yok mu - 2 hafta Önce

Elazığ’da öğrencimi yok şıv yapıyorsunuz garibanları alın okutun

sakin şampiyon- bu kadar cahil olma iki dk
sakin şampiyon- bu kadar cahil olma iki dk @Türk öğrenci yok mu - 2 hafta Önce

bilinçli şehirler dışardan gelecek insanları şehrine isterler . gelen adam para harcar yerel esnaf kazanır ev tutar emlakçısından ev sahibinden arsası olana kadar herkes faydalanır. nüfusa yansıyacağı için belediye ve valilik kazanır. üniversiteyi yüksek harç vererek okurlar üniversite kazanır .. başka ülkelerin hayata bakış açısı tecrübeleri iyi yaptıkları şeyleri gittikleri şehirlere de götürürler bilgi paylaşımı olmuş olur.. (limanı olan ve ticaret yollarındaki şehirler bu yüzden tarih boyunca hep daha gelişmiş olmuşlardır. hem bilim, hem kültür ,hem de sanatta hem de ticarette ).. vel hasılı keşke abd, ingiltere, kanada ülkeleri gibi öğrenci alabilen kendi yağında kavrulan bilim ve kültür merkezi olan bir şehir olsak.. ama değiliz 40 öğrenci ile olacak iş değil. bilinçli şehirler yut dışından çok öğrenci almak isterler bunun için çabalarlar.. üniversitelerde yurt dışından alınana öğrenci veya tercih edilen üniversiteler maddi kazanç ve bilimde çok çok iyi oluyorlar.. yurt dışı öğrenci sayısı çok kıymetli bir şey yani... bilmediğin konularda abudik kubudik gelip bura da yorum yazma..

sdaş
sdaş - 2 hafta Önce

Neredeyse tamamı neden kız öğrenci?

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109