25 Yıllık Fedakar Eğitimci, Tatil Gününde Öğrencileri İçin Kolları Sıvadı

Elazığ’ın Akçakiraz beldesinde 25 yıllık eğitimci Ahmet Erol, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde tatil olmasına rağmen öğrencileri için okulu hazırlamaya devam etti. Erol, uzun bir aradan sonra öğrencileri ile buluşacağı heyecanını şimdiden yaşadığını söyledi. 

25 Yıllık Fedakar Eğitimci, Tatil Gününde Öğrencileri İçin Kolları Sıvadı

Akçakiraz beldesinde 175 kişilik Yüzbaşı İlk ve Ortaokulunda 2021-2022 eğitim öğretim hazırlıkları tamamlandı. 25 yıllık eğitimci hayatının son 6 yılını okul müdürü olarak devam ettiren 1 çocuk babası Ahmet Erol ise tatil günü olmasına rağmen okulun yolunu tuttu.

Okulu öğrencileri için bir ev ortamına dönüştürüp ‘Avrupa Kalite Etiketi’ ve ‘ Beyaz Bayrak’ sertifikaları alarak hijyen konusunda örnek eğitim kurumları arasına öncülük eden 54 yaşındaki Erol, koridor ve sınıflardaki farklı dizaynlarıyla öğrencilere de kaliteli bir eğitim vermeye çalışıyor. Son olarak okulun açılmasından bir gün önce yine okula gelerek hem temizlik yapan hem de sıralara kitapları dizen Erol, korona virüs tedbirleri dahilinde okulun 6 farklı noktasına dezenfektan stantları kurarak maske bıraktı. Öğrencileri ile buluşacağı için duygu dolu anlarını İHA muhabirine anlatan Erol, sevinçli olduğunu kaydetti.

OKULLARIN AÇILMASI HEYECANINI YAŞIYOR

Yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi okulu hazır hale getirerek her türlü tedbiri aldıklarını belirten Erol, "6 yıldır okul müdür olarak görevimin başındayım. Pandemi sürecinde öğrencilerimiz sürekli okulda olduğunu varsayarak çok fazla pandemiden etkilenmedik. Ancak pandemi bizleri etkilediği gibi öğrencilerimizi de etkiledi. Biz 2021-2022  eğitim öğretim yılına geçen hafta tüm sınıflarımızı temizleyerek, dezenfekte ederek, kapılarımızı, WC’leri silerek temizliğimizi bitirdik. Ayrıyeten yarınki heyecanı yaşıyoruz. Öğrencilerimiz yarın gelecek, kitapları sıralarının üzerinde hazır olarak kendilerini bekliyor. Her öğrencimize maske ve dezenfektan vereceğiz, koridorumuza 6 tane standı vardır. Ayrıca Bakanlıkların kararı direktifleri doğrultusunda aşı olmayan öğretmenlerden haftada iki defa PCR testi isteyeceğiz. Velilerimizi okula almayacağız ve okulumuza servis ihtiyacı yoktur. Çünkü öğrencilerimiz okula yürüyerek gelmektedirler" dedi.

"HEYECANIM İÇİME SIĞMIYOR"

Okulu evinden ayırmadığını ve zamanının büyük bir çoğunluğunu okulda geçirdiğini dile getiren Müdür Erol, "Evim nasılsa okulum da öyledir. Okulumu çok seviyorum ve okulu güzelleştirmek için bütün çabaları sarf ediyorum. Okulumda çiçekler, hayvanat bahçesi, bilişim montesorri, zeka oyunları, moderne ana sınıfları, çok amaçlı fen laboratuvarı, sosyal bilgiler sınıfı gibi bir çok alanda eğitim ve öğretime eksiksiz olarak öğrencilerimiz bekliyoruz. Bugün yine çok duygu yüklüyüm. Çünkü 31 Ağustos itibariyle 1. sınıf, 5. sınıf ve anaokulu öğrencilerimiz, öğretmenleriyle buluşacaklar. Bu süreçte 175 öğrencimiz eğitime dahil olacak. Öğrencilerimizle buluşacağımız için bugün de tatil olmasına rağmen ve okulu da evim olarak düşündüğüm için okuldayım. Çocuklarımızın yarın eksiksiz başlaması için sıralarına bugünden kitaplarını dizayn ettim. Duygulu bir şekilde yarınki heyecanım içime sağmıyor. Başarılı bir eğitim ve öğretim yılı diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 hafta Önce

Reklam reklam reklam. İl milli eğitim müdürü de elazig icin okullat eğitime hazır diyor da inanan yok. Okul yarın açılacak hocamın yeni aklına gelmiş boya talimat temizlik... reklamı il milli eğitim müdüründen öğrenmiş. Bu ülke öyle bir hale geldi iste iş yapma reklam yap

23
23 - 4 hafta Önce

BUNLARI YAPMAK ZATEN BUNUN GÖREVİ DEĞİL Mİ. NE SAÇMA SAPAN HABER NİTELİĞİ TAŞIMAYAN REKLAM İÇİN YAPILMIŞ SÖZDE HABER.

Bir buçuk yıl
Bir buçuk yıl - 4 hafta Önce

Okul kapalı bir hafta kalmış açılmasına şimdimi hazırlık yapılıyor reklam kokan hareketler

Zaza
Zaza - 4 hafta Önce

Bütün okullarda hazırlık var birtek ordamı. Sonra 25 çok değil. Rahmetli babam 34 yıl dedemde 43 yıl öğretmenlik yaptı. Nedir 25

Mayk
Mayk - 4 hafta Önce

Puauahahaha ogrencilere kitap koymus ciceklere bakmis,biz 20 yildir tuvaletleri temizledik siralari duzenledik ogrencileri hasta iken evine biraktik,veli cocugu cikista almayi unutur evine biraktik,cocuk hasta evine ziyarete giderdik,hastaneye goturduk....daha sayimmi tobe yaaa birakin bu ayaklari

Reklam
Reklam - 4 hafta Önce

Yarın okul açılacak aradık dediler ana sınıfımızda boya var ayın altısında getirin biryıldır ne yapıyorlarsa

Vışş
Vışş - 4 hafta Önce

Sayın yetkililer bu kadar reklama bi koltuk verirsiniz heralde bu ülkede görevinin gereğini yerine getirmek üstün başarı olarak nitelendiriliyor

Gakgo 23
Gakgo 23 - 4 hafta Önce

Hocama teşekkür ederiz, ellerine sağlık.Kiymet bilenlerin çok olsun Hocam.Öyle bir zamandayiz ki Degerli Hocam agzi olan konuşmus.Siz bildiklerinizden, düşündüklerinizden şaşmayın.


SIRADAKİ HABER

banner103