26 Mart’ta Elazığ’da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ’ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, “Bölgemiz genelinde havanın parçalı çok bulutlu; öğle saatlerinden itibaren Adıyaman ve Malatya'nın güney (Doğanyol, Pütürge, Kale, Battalgazi, Yeşilyurt, Akçadağ ve Doğanşehir) ilçelerinde yer yer kuvvetli(21-50 kg/m2) sağanak, gök gürültülü sağanak ve 1000 m üzeri rakımlı yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı; Elazığ ve çevrelerinde ise akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, gök gürültülü sağanak yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı geçeceği tahmin edilmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklenmektedir.” denildi.

26 Mart’ta Elazığ’da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Bölgemiz genelinde havanın parçalı çok bulutlu; öğle saatlerinden itibaren Adıyaman ve Malatya'nın güney (Doğanyol, Pütürge, Kale, Battalgazi, Yeşilyurt, Akçadağ ve Doğanşehir) ilçelerinde yer yer kuvvetli(21-50 kg/m2) sağanak, gök gürültülü sağanak ve 1000 m üzeri rakımlı yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı; Elazığ ve çevrelerinde ise akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, gök gürültülü sağanak yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı geçeceği tahmin edilmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında seyredeceği tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Rüzgarların kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi tahmin edilmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Öğle saatlerinde başlayan yağışların Malatya’nın güney (Doğanyol, Pütürge, Kale, Battalgazi, Yeşilyurt, Akçadağ ve Doğanşehir) ilçelerinde ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli(21-50 kg/m2) sağanak, gök gürültülü sağanak ve 1000 m üzeri rakımlı yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Bölgemizde genelinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde hafif, yer yer orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır. Ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, dik ve eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi gibi olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gerek görüldükçe hazırlanacak olan anlık meteorolojik uyarıların takibini yaparak, oluşması muhtemel risklere karşı can ve mal emniyeti açısından dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU:

ELAZIĞ MERKEZ:    10   /   Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

ELAZIĞ AĞIN:    11    /     Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

ELAZIĞ ALACAKAYA:     8    /     Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

ELAZIĞ ARICAK:     9    /      Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

ELAZIĞ BASKİL:     7   /              Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

ELAZIĞ KARAKOÇAN:    9  /    Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

ELAZIĞ KEBAN:     11    /      Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

ELAZIĞ KOVANCILAR:     8   /    Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

ELAZIĞ MADEN:     9    /     Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

ELAZIĞ PALU:     10   /        Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

ELAZIĞ SİVRİCE:     7   /            Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yer yer aralıklı yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

ÇEVRE İLLERDE HAVA DURUMU:

MALATYA:    10   /      Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yer yer aralıklı kuvvetli yağmur, gök gürültülü sağanak yağmur, yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışı.

BİNGÖL:     7   /   Parçalı ve çok bulutlu.

TUNCELİ:      10    /      Parçalı ve çok bulutlu.

ADIYAMAN:     12  /    Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yer yer aralıklı kuvvetli yağmur ve gök gürültülü sağanak yağmur.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109