29 Ağustos Altın Fiyatları

Altın fiyatları konusunda son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Çeyrek altın ile ilgili araştırmalarını sürdüren vatandaşlar düğün mevsiminin sonlarına geldikçe haftanın ortası olan 29 Ağustos Çarşamba altın fiyatları ne kadar? sorusunun yanıtını araştırıyor. Ülkemizde kültürel bir alışkanlık haline dönüşen altın armağan etme durumunu anlamak için kültürel kodlara göz atmak gerekmektedir. Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altın fiyatları ile uzman yorumları burada.

29 Ağustos Altın Fiyatları

GRAM ALTIN NE KADAR?

Öncelikle altın fiyatlarında yaşanan yükselişin ardından gram altının, çeyrek altından rol çaldığını söylemek yanlış olmaz. Düğün ve törenlerde gram altın takma alışkanlığı da artık oldukça yaygındır. Haftanın ortası olan 29 Ağustos Çarşamba günü gram altın 244,03 TL'den alınırken 244,13 TL'den satılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Ülkemizde altın denilince akla gelen ilk şey çeyrek altındır. Hem düğünlerde en çok tercih edilen olması hem de birikimcilerin bir numaralı tercihi olması çeyrek altını değerli kılar. Yastıkaltı altını denilen altınların çoğu çeyrek altındır. Çeyrek altın bu sabah saatlerinde 386,38 TL'den alınırken 395,67 TL'den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Vatandaşlar yarım altın fiyatlarını da büyük bir ilgiyle takip ediyor. Yarım altın da tıpkı diğer altın türleri gibi uzun vadeli yatırım araçlarındandır ayrıca düğün ve nişanlarda gelin ve damada aileleri, yakınlaır tarafından armağan edilir. Yarım altın bu sabah saatlerinde 770,34 TL'den alınırken 791,34 TL'den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın fiyatları ile ilgili son durum şu şekilde; tam altın bu sabah saatlerinde 1.051,77 TL'den alınırken 1.077,95 TL'den satılmakta. Tam altın da düğünlerde yeni evlenen çiftlere hediye olarak takılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. İkisi de uzun vadeli birikim aracıdır fakat cumhuriyet altını hem gram hem de fiyat olarak daha pahalı olduğundan kolay kolay bozdurulmaz ve ömürlük olarak nitelendirilir. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1.590,00 TL'den alınırken 1.610,00 TL'den satılmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103