banner83

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Elazığ’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Havanın yağışlı olması nedeniyle törenler, Yakup Kılıç Spor Salonu’nda gerçekleşti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Elazığ’daki kutlamaların ilk adresi Valilik Makamı oldu. Vali Çetin Oktay Kaldırım ile 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ’ın askeri ve mülki erkânın bayram tebriklerini kabulü ile başladı.

Tebriklerin kabulü sonrasında, Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde bulunan tören alanında yapılması planlanan kutlamalar, havanın yağışlı olması nedeniyle Yakup Kılıç Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Törene; Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım,8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ, Emniyet Müdürü Celal Sel, Jandarma Alay komutanı Albay Gökhan İnan askeri ve mülki erkan, siyasi parti temsilcileri, İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Elazığ’daki törenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunması ile başladı. Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin varlığı ile geleceği korumak amacıyla son yıllarda yine tarihi mücadelenin içinde olduklarını belirterek; sınır operasyonlarına vurgu yaptı.

KALDIRIM: ANADOLU’YU KENDİNE EBEDİ YURT OLARAK BIRAKMAYI BİLMİŞTİR

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, "Türk tarihinin en önemli günlerinden bir tanesi. Bağımsızlığımızın ve Cumhuriyetimizin ilanı olan 29 Ekim Cumhuriyeti Bayramı’nı tebrik ediyorum. Her milletin tarihinde kahramanlık hikayeler ve destanları vardır. Ama yeryüzünde hiçbir millette, Türk milleti kadar kahramanlık, şanlı bir mazi ve miras nasip olmamıştır. Savaş meydanlarında hem kahramanlık destanlar yazmış hem zaferden zafere koşmuş çok yüce ve aziz bir milletin evlatlarıyız. Dolayısıyla böyle bir milletin ferdi, üyesi ve mensubu olmaktan ne kadar gurur duysak azdır. Anadolu, 1071 tarihinde bize yurt olduğundan beri bu coğrafyaya her zaman şanlı mücadelelere, sıkıntılara göğüs germiştir. Bu sahnede Türk milleti her zaman varlığını sürdürmüş ve özellikle Anadolu’yu kendine ebedi yurt olarak bırakmayı bilmiştir” dedi.

Törenler, öğrencilerin okuduğu şiirler ve oratoryo ile devam etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Elazığ Belediyesi Mehteran ekibinin gösterisi de yer aldı.

Elazığ’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin protokol üyeleri tarafından verilmesi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7

banner47