3 Büyük Depremle Sallanan 7 İle Destek Geliyor

2020 yılı içinde 7 ilde hasara yol açan 3 büyük depremden etkilenen afetzedelere destek sağlanacak. Torba düzenlemeye alınan değişiklik kapsamında yıkık, ağır ve orta hasarlı yapı sahipleri için her türlü alt yapı ve sosyal donatıların inşası yapılacak ve kredi desteği verilecek.

3 Büyük Depremle Sallanan 7 İle Destek Geliyor

2020 yılı içerisinde Manisa, Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Tunceli ve Van illerinde meydana gelen depremlerden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için “Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun”da düzenlemeye gidildi.

Kanunun geçici 26. maddesinde yapılan ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'na gelen değişiklikle depremlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı fen heyetleri tarafından tespit edilen yıkık, ağır ve orta hasarlı konut, ahır ve iş yerlerinden hak sahibi olan afetzedelere destek sağlanacak.

İlgili bakanlığa bağlı heyetler tarafından tespit edilen yıkık veya ağır hasarlı konut, iş yeri ve ahır sahibi afetzedelere hak sahibi olmak ve borçlandırmaları yapılmak kaydıyla her türlü alt yapı ve sosyal donatıların inşası yapılacak ve kredi desteği sağlanacak.

Depremde orta hasarlı olduğu tespit edilen konut, iş yeri veya ahır sahibi afetzedelere ise yine söz konusu kanun hükümleri kapsamında kredi desteği sağlanacak.

banner97
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veysel
Veysel - 5 ay Önce

Hükümet iyice zıvana dan çıktı. %99 u müslüman ülkede insanları faize bulastiriyor. Güya destek adı altında insanların hassasiyetini suistimali edip borç batağına bulastiriyor. Bu mesajı görenlere uyarimdir. Ahirette kimse bize birşey söylemedi demeyin.

Karşıyakalı
Karşıyakalı - 5 ay Önce

Devletimiz hiçbir vatandaşını mağdur etmez bunu depremde gördü Elazığ halkı onun için hükümetimize destek olalım...

şükrü
şükrü @Karşıyakalı - 5 ay Önce

Tamam.

Kasım MOLLA
Kasım MOLLA - 5 ay Önce

Belki uzun vadeli faizsiz Kredi şeklinde olursa süper,pek ifade edilmemiş ama netleşmeli.ki Veysel gibi tuzu kuru fetvacilar acaba hayatinda hiç zekât verdimi ki ,bu kadar fakir nereden zuhur etti.Alirken faiz öder,verirken faiz ilave eder, maaş alır faiz ,taksit öder faiz hulâsa sistem faiz üzre kurulu,kaldirilması için kılını kıpırdatmayanlar fukaranın evi yıkılmış babadan miras takati sıfır,aman destek alma cehenneme gidersin,öyle mi?Bunu buna zorlayan müslümanlar görevlerini yaptida buna rağmen mi yapıyor,yoksa caresizliginden mi?Zalimlerrr

Ali Eren
Ali Eren - 5 ay Önce

Molla kasım efendi veysel beyin tuzu kuru! Olanlardan olduğunu nereden biliyorsun sui zan da haram değil mi. Faizin her türlüsü haram faiz ile sömürülen gene fakir dir efendi...

Vatandaş
Vatandaş - 5 ay Önce

Belki çok maliyetli olacak ama hafif orta ağır demeden Devletin çarşı bölgesindeki vatandaşlara TOKi aracılığyla ev yapıp teslim etmesi ya da para vererek çıkarması, akabinde ise evlere yıkarak Elazığ'ın çok dar ve çekilmez sokaklarını/caddelerini genişletmesi lazım. Bu fırsatı iyi değerlendirmezsek ilerde nüfus artınca Elazığ'ın caddeleri ara. trafiğini ve yaya trafiğini kaldırmayacak. Gerçi şimdi de kaldırmıyor ama..

Türker
Türker @Vatandaş - 5 ay Önce

Bu söylediğinizi, Sayın Gürsel Erol bütün şehire yapılması gerektiğini söylemişti. Kim dinledi? Hiç kimse. Yapılacak binalar aynı yerde yapılıyor bile. Vizyon lazım bu söylediğiniz için. Yıllardır aynı partiye oy verenler düşünsün.

SIRADAKİ HABER

banner7