“3 Milyon 600 Bin Ton İçme Suyu Sarf Edildi”

Yaz aylarında artan su tüketimini karşılayabilmek amacıyla mevcut su kaynaklarının debisini yükseltmek ve yeni su kaynakları oluşturmak için çalışmalar devam ediyor.

“3 Milyon 600 Bin Ton İçme Suyu Sarf Edildi”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Elazığ tarihinin en yüksek içme suyunu harcadığını ve yeni kaynaklar ile içme suyunda sıkıntı yaşanmaması için gerekli önlemlerin alındığını ve çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti.

“İÇME SUYUNU KARŞILAMANIN ÇALIŞMALARINI YAPIYORUZ”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Şu anda Elazığ'ın içme suyu ihtiyacını karşılamak için yapılan çalışma bölgesindeyiz. Hamzabey Barajı çalışmaları hızla devam ederken, Elazığ’ımızın içme suyunda bir problem olmasın diye değişik yerlerdeki kuyularla Elazığ’ımızın içme suyunu karşılamanın çalışmalarını yapıyoruz. Bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Bu çalışmalarla hemşerilerimizin su ihtiyacını aralıksız ve herhangi bir problem yaşanmadan temin etmenin gayreti içerisindeyiz. Temmuz 2018 yılında Elazığ tarihinin en yüksek oranındaki içme suyu ihtiyacını karşılamış oldu. 3 milyon 600 bin ton içme suyu sarf edildi. Elazığ'ın en yüksek içme suyu harcamalarının oranıdır. Buna göre biz bütün çalışmalarımızı yapıyoruz ve inşallah Hamzabey Barajı ile birlikte Elazığ’ın içme suyu ihtiyacı tamamen karşılanmış olacak” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vehbi
vehbi - 3 yıl Önce

maşAllah başkan işleri iyi takip ediyor.6 ay önce açılışı yapılan kuzey imar yoluna ikinci kez asfalt serildi ama halen ışıklandırmalar yanmıyor.Gece fuhuş ve alkol mekanı oldu bulvar.

SIRADAKİ HABER

banner103