3 Üniversite Uzaktan Eğitim Kararı Aldı

Konya'da bulunan devlet üniversiteleri, korona virüs salgını sebebiyle 2020-2021 öğretim yılı güz yarıyılında derslerin uzaktan öğretimle yürütülmesine karar verdi. Vaka sayılarının yüksek olduğu Elazığ’da da kamuoyunun beklentisi Fırat Üniversitesi’nin uzaktan eğitim vermesi yönünde.

3 Üniversite Uzaktan Eğitim Kararı Aldı

Konya'da bulunan devlet üniversiteleri, korona virüs salgını sebebiyle 2020-2021 öğretim yılı güz yarıyılında derslerin uzaktan öğretimle yürütülmesine karar verdi.

KONYA’DAKİ 3 ÜNİVERSİTE UZAKTAN EĞİTİM KARARI ALDI

Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya Teknik Üniversitesi aldıkları ortak kararla 2020-2021 öğretim yılı güz yarıyılında ön lisans, lisans ve lisansüstü tüm derslerin uzaktan öğretimle yürütüleceğini açıkladı. Yapılan açıklamada güz döneminde nasıl bir yol izleneceğine ilişkin tüm akademik birimlerin katkıları ve Konya İl Pandemi Kurulu'nun şehre dair uyarıları ile farklı senaryolar üzerinde yoğun çalışmalar yürütüldüğü belirtildi. YÖK'ün yayınladığı normalleşme rehberi ve tavsiyeleri doğrultusunda öğrencilerin, akademisyenlerin ve idari personelin sağlığını tehdit etmeyecek şekilde bir planlama yapılmasına gayret edildiği ve içinde bulunulan süreç, Sağlık Bakanlığı, diğer ilgili bakanlıklar ve YÖK'ün yönlendirmeleri doğrultusunda ilerleyen dönemlerde yeniden değerlendirilebileceği ifade edildi.

ELAZIĞ’DA DA BEKLENTİ UZAKTAN EĞİTİM OLMASI YÖNÜNDE

Hastalığın yoğun olarak yaşandığı illerden biri olan Elazığ’da da kamuoyunun beklentisi Fırat Üniversitesinin uzaktan eğitim kararı vermesi yönünde.

Türkiye’nin hemen her ilinden gelecek 40 bine yakın öğrencinin mevcut durumu daha da ağırlaştıracağını ifade eden kamuoyu Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’tan uzak eğitim kararı alınması yönünde beklenti oluşmuş durumda.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Özge
Özge - 2 yıl Önce

Tatil icin düğün icin taziye icin geleni durdurmadiniz eğitim icin gelene niye engel olmaya çalışıyorsunuz. Uzaktan eğitimle olmuyor iste gördünüz geçen dönem. Lütfen UZAKTAN EGITIME HAYIRRR

zaza
zaza - 2 yıl Önce

öğrencide gelmese elaziğa elaziğ ekonomisi ağir bir kriz yaşar
deprem
pandemi
esnaf kan ağlar ekonomi biter

Fırat Öğrencisi
Fırat Öğrencisi - 2 yıl Önce

Kesinlikle ,
Uzaktan eğitim istiyoruz. Rektörümüzden beklentimiz budur. Sağlık olmadan eğitim olmaz. Sayın Rektörümüz lütfen uzaktan eğitim olsun.

A.YILMAZ
A.YILMAZ - 2 yıl Önce

Güz döneminin baslamasina 1 ay kaldi.o zamana kadar inşaAllah durum daha iyi

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109